loader

Hoved

Rådgivning

Bioparox

Legemiddel Bioparox (Bioparox) har antibakteriell og betennelsesdempende aktivitet. In vitro Bioparox er aktiv mot: Streptococcus spp. gruppe A, Streptococcus pneumoniae (gammelt navn - Pneumococcus), Staphylococcus spp., noen stammer av Neisseria spp., noen anaerober, samt Mycoplasma spp., sopp av slekten Candida. Fusafungin antas å ha lignende aktivitet in vivo.
Fusafungin har en uttalt antiinflammatorisk effekt ved å redusere konsentrasjonen av tumor nekrose faktor (TNF-a) og undertrykke syntese av frie radikaler ved hjelp av makrofager samtidig som fagocytose opprettholdes.

farmakokinetikk
Etter inhalering av medikamentet Bioparox er fusafungin hovedsakelig distribuert på overflaten av slimhinnen i oropharynx og nesehulen. Fusafungin kan påvises i blodplasma i veldig lave konsentrasjoner (ikke mer enn 1 ng / ml), noe som ikke påvirker legemidlets sikkerhet.

Indikasjoner for bruk:
- behandling av smittsomme og inflammatoriske sykdommer i luftveiene (rhinitt, rhinopharyngitis, faryngitis, laryngitis, tracheitis, betennelse i mandlene, tilstander etter betennelse i mandlene, bihulebetennelse).

Bruksmåte:
Legemidlet administreres ved innånding (gjennom munnen og / eller nesen).

Voksne er foreskrevet 4 inhalasjoner via munnen og / eller 2 inhalasjoner i hver nesegang 4 ganger per dag.

Barn over 2,5 år får forskrevet 2-4 inhalasjoner gjennom munnen og / eller 1-2 inhalasjoner i hver nesegang 4 ganger per dag.

For å maksimere aktiviteten til Bioparox-preparatet, er det nødvendig å observere de foreskrevne dosene og følge reglene for bruk av vedlagte vedlegg.

For å oppnå en stabil terapeutisk effekt er det nødvendig å observere varigheten av den foreskrevne behandlingen: det anbefales ikke å stoppe behandlingen når de første tegnene på forbedring vises, fordi tidlig seponering av behandlingen kan føre til tilbakefall.

Legemidlet skal alltid bæres med deg og plasseres i den vedlagte bærevesken.

Varigheten av behandlingsforløpet overstiger som regel ikke 7 dager..

Etter avsluttet 7-dagers behandlingsforløp, bør pasienten oppsøke lege for å vurdere effektiviteten av terapien.

Hvis symptomer på sykdommen og / eller forhøyet temperatur vedvarer under behandling med Bioparox, bør pasienten informere den behandlende legen om det.

Ved alvorlige kliniske manifestasjoner av en bakteriell infeksjon er behandling med Bioparox i kombinasjon med systemisk antibiotika mulig.

Vilkår for bruk av Bioparox
Før du bruker ballongen for første gang, trykk på basen 4 ganger for å aktivere den.

Innånding gjennom nesen bør utføres for rhinitt, rhinopharyngitis, bihulebetennelse. Før innånding, bør du tømme nesen. Ballongen med stoffet må holdes vertikalt med dysen oppover, og hold den mellom tommelen og pekefingeren. For å utføre innånding gjennom nesen, må du fikse dysen på ballongen (gul for voksne eller gjennomsiktig for barn) og sette den inn i nesegangen (mens du holder den motsatte nesegangen og lukker munnen). Under et dypt pust gjennom nesen, trykk ballongens bunn kraftig og hele veien.

Innånding gjennom munnen. Ta på en hvit dyse på ballongen, sett den inn i munnen, trykk den tett med leppene, mens du holder ballongen loddrett og litt i vinkel.

Med faryngitt, betennelse i mandlene, tilstander etter betennelse i mandlene, laryngitt, bør du grundig og i lang tid trykke på bunnen av ballongen, ta et dypt pust for å fullstendig skylle mandlene og svelget.

Med trakeitt, før innånding, er det nødvendig å hoste, deretter inhalerer du aerosolblandingen dypt og hold pusten i noen sekunder for å vanne luftrøret fullstendig.

Tipsene skal desinfiseres annenhver dag med en bomullspinne dyppet i etanol (90%).

Bivirkninger:
Følgende bivirkninger er rapportert mens du tar fusafungin med følgende frekvens: veldig ofte (≥1 / 10), ofte (≥1 / 100, meldinger Abonner

Bioparox - pris, analoger er billigere

Med begynnelsen av høst-vintersesongen øker antall inflammatoriske sykdommer, først og fremst i nesen, nesofarynx og strupehodet. Apotek tilbyr et stort utvalg av forskjellige medisiner, hvorav det ene er Bioparox. Det er et effektivt og relativt billig medikament som kan takle mange ubehagelige forhold..

Sammensetning og generell beskrivelse av stoffet

Bioparox i sin struktur tilhører antibakterielle stoffer for lokal bruk, produsert i Frankrike.

Legemidlet er representert ved en løsning av gulaktig oljekonsistens med en særegen skarp lukt. Den er produsert i aluminiumsbokser med en ventildispenser. Boksen inneholder tre flerfargede tips: hvit - for inhalasjon gjennom munnhulen, gul - for inhalering gjennom nesehulen, gjennomsiktig - for inhalasjoner for barn.

  • det aktive stoffet er fusafungin, som er et antibakterielt stoff isolert fra soppkulturen, hemmer vekst og reproduksjon av ikke bare bakterier, men også sopp og virus. Det særegne trekk er fraværet av mikroorganismeres resistens mot stoffet.
  • tilleggsstoffer: sakkarin, vannfri etanol, isopropylmyristat;
  • aromatisk tilsetningsstoff 14868: anisolje, anisalkohol, feddeknopper, isopropylmyristat, karvefrø, geranylacetat, felt mynte, linalol, isoamylacetat, 96% etylalkohol, geraniol, fenyletanol, metylantranilat, korianderfrø, appelsinskall, søt pepper, velduftende, rosmarinblomster, etyl vanillin, heliotropin, indol.

Medisinens egenskaper

Når du utfører inhalasjon, føres de aktive komponentene i medisinen inn i de integumentære membranene i nesen, nasopharynx, strupehodet (ytre luftveier) og blir ikke absorbert i blodet. Denne egenskapen er veldig verdifull, siden stoffet ikke har en generell toksisk reaksjon på hele kroppen og derfor er Bioparox pålitelig i bruken..

  • Forårsaker bakteriostase - stopper vekst, reproduksjon angående det omfattende spekteret av mikrober: 1) gram-positive og gram-negative kokker av bacillus (Staphylococcus aureus og epidermalis, pneumonisk streptococcus, beta-hemolytisk gruppe A streptococcus, catarrhal moraxella, listeria, corynacteria; 2) anaerober (bakterier som lever under anoksiske forhold) - clostridia, propionbacteria; 3) protozoer (mycoplasma); 4) aksinomyceter; 5) candidal sopp.
  • Det forhindrer progresjon av den inflammatoriske reaksjonen ved å hemme dannelsen av inflammatoriske faktorer - cytokiner og prostaglandiner. På grunn av dette avtar hevelse i slimhinnene, rødhet og irritasjon i luftveiene.

Effektiviteten av Bioparox-terapi skyldes den tidlige begynnelsen av kur. Legemidlet påvirker ikke styrken av virkningen av andre systemiske medisiner som brukes til å behandle luftveisinfeksjoner.

En aerosol for lokal terapi er vist for:

  1. rhinitt av viral og bakteriell karakter;
  2. bihulebetennelse forårsaket av gram-positive eller gram-negative bakterier;
  3. smittsom og inflammatorisk frontitt;
  4. faryngitt og nasapharyngitis av viral etiologi;
  5. laryngitt forårsaket av virus og bakterier;
  6. bronkitt av bakteriell karakter;
  7. bihulebetennelse (bare i kompleks tandem med andre systemiske antibiotika).

Rasjonaliteten med å foreskrive Bioparox ved betennelse i mandlene er ikke alltid berettiget. Tonsillitt (aka angina) er akutt og kronisk. I en akutt prosess er det fornuftig å bruke stoffet bare på første trinn (hevelse og rødhet i mandlene). Ved kronisk betennelse i mandlene er dens utbredte bruk mulig når som helst. Behandling med Bioparox etter tonsillektomi (tonsillektomi) er sterkt tilrådelig.

Kontra

  • Tilstander i kroppen med økt allergisk stemning (atopi) - luftveiene og smittsomme allergier, bronkial astma, atopisk dermatitt, eksudativ diatese, neurodermatitt, allergisk urticaria, kontakteksem.
  • Intoleranse mot medisineringens komponenter.
  • Barn under tre år (fare for bronkiole spasmer).

Bruksområde når du bærer og fôrer en baby

Det anbefales ikke å forskrive stoffet under graviditet, siden observasjoner og eksperimenter utført på dyr ikke gir et entydig svar om dets sikkerhet. Det er farlig å foreskrive både i de tidlige stadiene, når organer og systemer legges, og i senere stadier, noe som kan ha en negativ innvirkning på babyens fremtidige helse.

I løpet av en ammeperiode av en kvinne ble det ikke utført studier og det er heller ikke noe svar på spørsmålet om Bioparox trenger inn i morsmelken..

Uønskede bivirkninger

  • lokale reaksjoner av slimhinner: tørrhet i nasopharynx, en følelse av lett klype, lett hoste eller nysing, en spesifikk smak og lukt.

Svært sjelden (Bruksanvisning

Les alltid instruksjonene nøye før du tar medisin..

Innånding utføres på to måter: gjennom nesen og gjennom munnhulen.

Rute for medikamentadministrering gjennom nesehulen:

  • den nasale administrasjonsveien brukes mot rhinitt, bihulebetennelse, bihulebetennelse, rhinopharyngitis;
  • frigjør nesehulen fra slim ved aspirasjon med pæreformede ballonger;
  • aktivering av ballongen - trykk på ballongens base fire ganger;
  • fest dysen: for barn er den gjennomsiktig, og for en voksen er den gul;
  • sett dysen inn i den ene nesegangen, og dekk den andre passasjen med hånden. Boksen skal være i stående stilling;
  • samtidig med innånding gjennom nesen, trykk (1 dose) og hold pusten i noen sekunder;
  • nøytraliser tilbehøret med en kjemisk antiseptisk løsning eller koke, og skyll deretter med vann.

Metode for administrering av stoffet gjennom munnhulen:

  • introduksjon av Bioparox gjennom munnen er indisert for laryngitt, faryngitt, akutt og kronisk betennelse i mandlene, bronkitt og trakeitt, etter fjerning av mandlene.
  • fest en hvit dyse på boksen;
  • hold ballongen vipp litt;
  • fest dysen tett med leppene, trykk (1 dose) og inhaler samtidig;
  • nøytraliser tilbehøret med en kjemisk antiseptisk løsning eller koke, og skyll deretter med vann.

Doseringen av medisinen er strengt individuell og bør kun foreskrives av den behandlende legen.

Barn fra 3 til 12 år1 dose i hvert nesebor tre ganger om dagen gjennom munnen eller nesen.
Barn fra 12 til 18 år2 doser i hvert nesebor tre ganger om dagen gjennom munnen eller nesen.
Voksne3 doser i hver nesebor 4 ganger om dagen gjennom munnen eller nesen.
Bruk av Bioparox - ikke mer enn 7 dager.

Spesielle instruksjoner for bruk

  1. Ikke fortsett behandlingen med medisiner hvis det etter tre dager ikke er noen positiv effekt av behandlingen.
  2. Ikke bruk på nytt hvis anafylaksi var til stede ved den første injeksjonen i kroppen.
  3. Ikke overskrid de angitte dosene.
  4. Bioparox har ingen synlig effekt på bilkjøring.
  5. Ingen tilfeller av medikamentell interaksjon ble funnet.
  6. Legemidlet på apoteket kan bare kjøpes med resept.
  7. Oppbevar medisinen på et mørkt sted, ikke mer enn 2 år. Når pakken åpnes, er holdbarheten 25 dager.

Hvor mye koster Bioparox? Pris i apotek

Du kan kjøpe stoffet på nettapoteket (apteka.ru; Moskva). Kostnaden er 404 rubler.

Et utvalg av billige innenlandske og importerte erstatninger

Hvis det som følge av en eller annen grunn ikke er mulig å skaffe seg Bioparox, kan den erstattes med medisiner som er identiske i handling. De kan kjøpes uten spesielle vanskeligheter i apotek i Moskva eller andre regioner. Her er for eksempel en liste over de rimeligste generikkene.

Navnet på den analoge er billigereNeoapteka.ru (pris i rubler)Piluli.ru (pris i rubler)
MoskvaSPbMoskvaSPb
Hexoral (aerosol)308340304300
Isofra (spray)283,24290373380
Polydexa (spray)320300361365
Tantum Verde (spray)313320299305
Miramistitn (aerosol)273280260270
Nazonex (aerosol)433440400432
Stopangin (spray)287269261270
Ingalipt (spray)971029893

Hexoral - (analog i aksjon, produsent India)

Et godt analogt medikament som er foreskrevet for oral candidiasis, gingivitt og stomatitt.

Forskjellen fra originalen er at den kan brukes som monoterapi.

Isofra - (erstatning for handling, produsent Frankrike)

Henviser til aminoglykosidantibiotika.

Det kan også foreskrives etter kirurgiske inngrep på bihulene..

Mer utbredt i pediatri, men ikke indikert for trakeitt og betennelse i mandlene.

Polydexa - (analog i aksjon, produsent Frankrike)

Polydexa er et sterkt kombinasjonsmedisin. Ingredienser: antibiotika polymyxin B og neomycin, dexamethason hormon og vasoconstrictor adrenalin.

Takket være denne sammensetningen er Polydexa utstyrt med en kraftig betennelsesdempende effekt, og reduserer også katarrale fenomener i nesen..

Tantum Verde - (synonym for handling, laget i Italia)

I tillegg har en smertestillende effekt.

Den positive forskjellen mellom sprayen er evnen til å forskrive på gravide og ammende kvinner.

Miramistin - (analog i aksjon, produsent Russland)

Miramistins hovedoverlegenhet over Bioparox er fraværet av risikoen for anafylaktiske reaksjoner og muligheten for å ordinere kvinner som bærer og ammer et barn..

Nazonex - (analog i aksjon, produsent Belgia)

Det inneholder et glukokortikoidhormon, og fjerner derfor perfekt tegn på en betennelsesreaksjon, og har også antiallergiske egenskaper.

Nasonex brukes mot sesongbestemt pollinose, kronisk rhinitt og bihulebetennelse.

Stopangin - (analog i aksjon, produsent Israel)

God importert generisk med anti-mikrobiell antiinflammatorisk og sopphemmende effekt.

I tillegg til indikasjonene på Bioparox, kan Stopangin foreskrives for tannlegesykdommer (afthae, stomatitt, periodontal sykdom) og soppinfeksjoner i munnhulen.

Ingalipt - (analog i aksjon, produsent Russland)

Budsjettversjon av Bioparox-analog med antimikrobiell handling.

Legemidlet inneholder sulfa-antibiotika, mynte og eukalyptus.

Det er foreskrevet for angina, betennelse i strupehodet og svelget.

Konklusjoner om tilgjengelige erstatningsmidler

Moderne apotek tilbyr en enorm liste over medisiner, alternativ til Bioparox, både produsert og importert innenlands. Selv om det ikke er noen fullstendig analog av stoffet, men for, er prisene for generiske stoffer veldig hyggelig overrasket.

Bioparox - bruksanvisning

04/15/2016
Federal Service for Surveillance in Healthcare, som en del av utførelsen av den statlige funksjonen for å overvåke sikkerheten til legemidler som er i omløp i Den russiske føderasjon, bringer oppmerksomheten til forsøkspersoner med narkotikasirkulasjon et brev fra Servier Laboratories om oppsigelse av registreringsbevis og tilbakekall av tillatelser for bruk legemiddel "Bioparox (MHH: Fusafungin), doseringsinhalasjons-aerosol for dosering" registreringsbevis Ns P N015629 / O1 datert 16.07.2009, innehaver av registreringsbevis - Servier Laboratories (Frankrike).

Registreringsnummer:


Handelsnavn: BIOPAROX ®

Internasjonalt ikke-proprietært navn:

Doseringsform:

sammensetning:


En boks som inneholder 10 ml løsning (0,59 ml konsentrat og 9,41 ml drivmiddel) inneholder:
Aktiv ingrediens: fusafungin 50 mg.
Hjelpestoffer: aromatisk tilsetningsstoff 14868 180,00 mg, vannfri etanol 200,00 mg, sakkarin 1,25 mg, isopropylmyristat 85,32 mg, drivmiddel - norfluran (1,1,1,2-tetrafluoroetan, HFA-134a) 11386, 00 mg.
Sammensetningen av duften 14868: Geranyl Acetate, Isoamyl Acetate, Anis Alcohol, Ethanol 96%, Phenylethanol, Methyl Anthranilate, Badian Extract (Anis Oil), Carvi Extract (Caraway Seed Fruit Extract), Cloves Extract (Clove Kidney Extract), Coriander Extract (Coriandered Extract) ekstrakt), malurt estragon urtolje, Kina mynteekstrakt (myntefeltekstrakt), Florida Valencia appelsinekstrakt (søt appelsin fruktskall), Paraguay lite kornekstrakt (appelsinekstrakt), Pepperkornekstrakt (pimento (pimento) fruktekstrakt), ekstrakt Rosmarin (apotekblomst rosmarinekstrakt), etyl vanillin, geraniol, heliotropin, indol, linalol, isopropylmyristat.
En dose er 4 inhalasjoner. Én inhalasjon tilsvarer 0,125 mg fusafungin. En flaske inneholder 400 inhalasjoner.

Beskrivelse
Aerosol-aluminiumsbokse, utstyrt med en doseringsventil.
Innhold: ballongen inneholder en gul løsning med en spesifikk lukt.

Farmakoterapeutisk gruppe:

ATX-KODE: R 02AB03

FARMAKOLOGISKE EGENSKAPER
farmakodynamikk
Fusafungin er et aktuelt antibiotika med betennelsesdempende egenskaper.
Under in vitro-forhold har stoffet en antimikrobiell effekt på følgende mikroorganismer, noe som antyder en lignende effekt in vivo: gruppe A streptococcus (gruppe A Streptococci), pneumococcus (Pneumococci), cnfabkjrjrr (Staphylococci), noen stammer av Neisseria (Neisseriaus genus), candida (Candida albicans) og mycoplasma pneumoniae (Mycoplasma pneumoniae).
Fusafungin har en uttalt antiinflammatorisk effekt ved å redusere konsentrasjonen av tumor nekrose faktor (TNF-a) og undertrykke syntese av frie radikaler ved hjelp av makrofager samtidig som fagocytose opprettholdes.

farmakokinetikk
Fusafungin er hovedsakelig distribuert i oropharynx og nesehulen. I blodplasma kan fusafungin finnes i veldig lave konsentrasjoner (ikke mer enn 1 ng / ml), noe som ikke påvirker sikkerheten til legemidlet.

INDIKASJONER FOR BRUK
Behandling av smittsomme og inflammatoriske sykdommer i luftveiene (rhinitt, faryngitt, rhinopharyngitis, tracheitis, laryngitis, betennelse i mandlene, tilstand etter betennelse i mandlene, bihulebetennelse).

KONTRA
- Overfølsomhet overfor virkestoffet eller overfor hjelpestoffene som utgjør stoffet.
- Barn under 30 måneder (2,5 år) (risiko for å utvikle laryngospasme).

Med forsiktighet: BIOPAROX ® bør brukes med forsiktighet hos pasienter som er utsatt for allergiske reaksjoner og bronkospasme (se avsnittet "Bivirkninger").

PREGNANCY AND BASTINGFEEDING
Det er ingen kliniske data om bruk under graviditet. I denne forbindelse bør stoffet foreskrives til gravide med forsiktighet..
I langtidsstudier på forsøksdyr har ingen embryo-, genotoksiske effekter og teratogene effekter på fosteret blitt identifisert. På grunn av mangelen på data om utskillelse i morsmelk, anbefales ikke bruk av BIOPAROX ® til ammende kvinner..

DOSERING OG ANVENDELSE
Det brukes til innånding (gjennom munnen og / eller nesen).

Voksne: 4 inhalasjoner gjennom munnen og / eller 2 inhalasjoner i hver nasalgang 4 ganger om dagen.
Barn: 2 - 4 inhalasjoner gjennom munnen og / eller 1 - 2 inhalasjoner i hver nesegang 4 ganger om dagen.
For å maksimere aktiviteten til BIOPAROX ® er det viktig å følge den foreskrevne doseringen og følge reglene for bruk av vedlagte vedlegg. For å opprettholde en stabil terapeutisk effekt er det nødvendig å observere varigheten av den foreskrevne behandlingen: det anbefales ikke å avbryte behandlingen når de første tegnene på bedring vises, siden for tidlig avslutning av behandlingen kan føre til et tilbakefall.
Legemidlet skal alltid bæres med deg og plasseres i den vedlagte bærevesken.
Varigheten av det vanlige behandlingsforløpet bør ikke overstige 7 dager..
På slutten av terapiforløpet må du oppsøke lege for å vurdere effektiviteten av behandlingen.
Hvis symptomene på sykdommen og / eller feberen vedvarer under behandling med BIOPAROX ®, er det nødvendig å informere den behandlende legen om det.
Ved alvorlige kliniske manifestasjoner av bakteriell infeksjon er behandling med BIOPAROX ® i kombinasjon med systemiske antibiotika mulig.

Metode for påføring av legemidlet BIOPAROX ®
Før du bruker ballongen for første gang, trykk på basen 4 ganger for å aktivere.
Plasser passende dyse på ballongen (hvit, for å inhalere stoffet gjennom munnen, eller gult (for voksne) og gjennomsiktig (for barn), for å introdusere det gjennom nesen) (fig. 1).

Bruke stoffet gjennom nesen:
Rhinitis, rhinopharyngitis, bihulebetennelse

Fig. 1.Fig. 2.

Ballongen med stoffet må holdes vertikalt med dysen oppover, og hold den mellom tommelen og pekefingeren.
  • Fjern nesen før du bruker stoffet.
  • Fest dysen på ballongen (gul for voksne eller gjennomsiktig for barn) og sett den inn i nesegangen (mens du holder den motsatte nesegangen og lukker munnen).
  • Mens du inhalerer dypt gjennom nesen, trykker du ballongens bunn kraftig og helt (fig. 2).

Bruke stoffet gjennom munnen:


Plasser den hvite dysen på ballongen (fig. 3) og sett den inn i munnen, trykk den tett med leppene. Hold flasken som vist på fig. 4.

Fig. 3.Fig. 4.

Faryngitt, betennelse i mandlene, tilstand etter fjerning av mandler, laryngitt

  • Trykk ballongen fast og lenge, ta pusten dypt, for å vanne mandlene og svelget fullstendig. tracheitis
  • Hoste, inhalerer deretter aerosolblandingen dypt og hold pusten i noen sekunder for å skylle luftrøret mer.

Dysene for munnen og nesen må desinfiseres annenhver dag med en bomullspinne dyppet i 90% etylalkohol.

BIVIRKNING
Følgende bivirkninger ble observert mens du tok fusafungin med følgende frekvens: veldig ofte (≥ 1/10), ofte (≥ 1/100, allergiske reaksjoner er svært sjeldne. Utvikling av lokale, raskt passerende reaksjoner er mulig, hovedsakelig hos pasienter som er disponert for allergi.
Generelle lidelser og symptomer
Svært vanlig: nysing, ubehagelig smak i munnen, rødhet i slimhinnen i øynene.
Ofte: tørrhet i slimhinnene i luftveiene, følelse av irritasjon i halsen, hoste, kvalme.
Ukjent frekvens: oppkast. Det er vanligvis ikke nødvendig å avslutte behandlingen.
Fra immunforsvaret
Svært sjelden: anafylaktisk sjokk.
Fra luftveiene
Svært sjelden: astmatiske angrep, angrep av bronkial astma, kortpustethet, laryngospasme, Quinckes ødem, inkludert laryngeal ødem.
Fra huden
Svært sjelden: utslett, kløe, urticaria.
Hvis det utvikler seg allergiske reaksjoner, bør legemidlet seponeres, og stoffet bør ikke gjenopptas..
På grunn av risikoen for anafylaktisk sjokk i tilfelle av luftveissymptomer, laryngeale symptomer eller hud (kløe, generalisert erytem), anbefales øyeblikkelig en intramuskulær injeksjon av epinefrin (adrenalin) 0,01 mg / kg. Gjenta om nødvendig intramuskulær injeksjon etter 15-20 minutter.

OVERDOSE
Det er begrenset informasjon om overdosering av fusafungin.
Symptomer: dårlig sirkulasjon, nummenhet i munnen, svimmelhet, økt sår hals, brennende følelse i halsen
Ved overdosering bør behandlingen være symptomatisk ved oppfølging.

INTERAKSJONER MED ANDRE LEGEMIDLER
Spesielle studier på interaksjon med andre legemidler har ikke blitt utført.

SPESIELLE INSTRUKSJONER
Bioparox ® påvirker ikke evnen til å kjøre bil og hastigheten på mentale og fysiske reaksjoner.
Det anbefales ikke å overskride varigheten av det standard sju-dagers terapiforløpet i samsvar med de generelle reglene for bruk av antibiotika. På slutten av det syv dager lange behandlingsforløpet må du oppsøke lege for å vurdere effektiviteten av behandlingen.
Kan forårsake hudirritasjon.
Legemidlet inneholder en liten mengde etanol, mindre enn 100 mg / dose.
Ikke sprøyt stoffet inn i øynene.
Oppbevar ikke stoffet i nærheten av sterke varmekilder.
Ikke utsett for temperaturer over 50? С.
Unngå å bryte tettheten i sylinderkroppen og brenne den selv etter full bruk av stoffet.

SLIPP FORM
Aerosol til inhalasjon dosert 0,125 mg / inhalasjon.
10 ml løsning (400 inhalasjoner) i en aerosol-aluminiumsbok. Ballongen har en doseringsventil utstyrt med tre sprøytedyser: for nesen (gul for voksne og gjennomsiktig for barn) og munnen (hvit), en aktivatorhette.
Én sylinder med sprøytedyser og en aktiveringshette i en blisterlist med et etui til bærbar bæring og instruksjoner for medisinsk bruk i en pappeske.

LAGRINGSFORHOLD
Ingen spesielle lagringsforhold kreves.
Oppbevares utilgjengelig for barn.

HULLELIV
2 år.
BRUK IKKE ETTER HELLELIVET SOM ER OPPDATT PAKKET.

FERIEVILKÅR
Over disken.

Registreringsbevis utstedt til Servier Laboratories
Frankrike, produsert av: Public Joint Stock Company Pharmaceutical
EGIS-anlegg, Ungarn

Open Joint Stock Company Pharmaceutical Plant EGIS, Ungarn:
30-38, st. Keresturi, H-1106 Budapest, Ungarn
30-38, Kereszturi ut, H-1106 Budapest, Ungarn

For alle spørsmål, kontakt Representative Office of Servier Laboratories JSC.

Representative office for Servier Laboratories JSC:
115054, Moskva, Paveletskaya square, 2, bygning 3

Bioparox

Instruksjoner for bruk:

Bioparox er et antibiotikum som brukes i ØNH-praksis, som har betennelsesdempende og antibakterielle effekter..

Slipp form og sammensetning

Bioparox er laget i form av en aerosol som måles for inhalasjon. 1 flaske inneholder virkestoffet - fusafungin - i mengden 50 mg (125 μg i 1 dose).

Hjelpekomponentene til medikamentet er vannfri etanol, drivmiddel 1,1,1,2-tetrafluoroetan, sakkarin, isopropylmyristat, aromatisk tilsetningsstoff 14868.

I 10 ml aluminiumsbokser (400 inhalasjoner) komplett med en doseringsventil, sprøytedyser og en aktivatorhette.

Indikasjoner for bruk

I følge instruksjonene brukes Bioparox i ØNH-praksis for lokal behandling av akutte inflammatoriske sykdommer i øvre luftveier og øvre luftveier, inkludert av en smittsom art:

Det anbefales også å bruke Bioparox til behandling og forebygging av smittsomme sykdommer etter mandelektomi..

Kontra

I følge instruksjonene er ikke Bioparox foreskrevet:

  • Barn under 2,5 år, siden sannsynligheten for å utvikle laryngospasme er høy;
  • Med økt individuell intoleranse mot de aktive eller hjelpekomponentene i stoffet;

Bioparox er foreskrevet med forsiktighet i tilfelle en tendens til allergiske reaksjoner, spesielt bronkospasme.

Ikke få medisinen i øynene. Hvis dette skjer, bør du øyeblikkelig skylle øynene under rennende vann og søke lege..

Administrasjonsmåte og dosering

Bioparox brukes ved innånding gjennom munnen eller nesen.

Voksne pasienter får foreskrevet 2 inhalasjoner gjennom nesen eller 4 gjennom munnen opptil fire ganger i tisper.

For maksimal terapeutisk effekt, bør anbefalingene spesifisert i instruksjonene for Bioparox følges. Behandlingen bør ikke stoppes ved de første tegn på bedring, siden tidlig seponering av behandlingen kan forårsake tilbakefall. Behandlingsvarigheten med Bioparox bør imidlertid ikke overstige en uke, hvoretter pasienten bør oppsøke lege for å vurdere effektiviteten av terapien..

Ved alvorlige symptomer på en bakteriell infeksjon er en kombinasjon av Bioparox og systemisk antibiotika tillatt.

Regler for bruk av Bioparox:

  • Før første bruk, må du trykke på ballongens bunn 4 ganger for å aktivere den;
  • Før innånding gjennom nesen, bør nesegangene rengjøres. Ballongen holdes vertikalt med dysen opp. For å utføre inhalasjon, er det nødvendig å fikse en dyse (gjennomsiktig for barn, gul for voksne) på ballongen og sette den inn i nesegangen. I dette tilfellet bør den tilstøtende nesebor klemmes med en finger og munnen skal være lukket. Mens du tar pusten dypt, trykker du på ballongen til den stopper.
  • For å utføre innånding gjennom munnen, må du ta på en hvit dyse på ballongen, sette den inn i munnen, klemme den tett med leppene og trykke intenst på bunnen av ballongen, ta pusten dypt for å irrigere svelget og mandlene..

Det anbefales å desinfisere tipsene annenhver dag med en bomullspinne dynket i etanol.

Bivirkninger

Bruk av Bioparox kan forårsake følgende bivirkninger:

  • Generelt: ubehagelig smak i munnen, nysing, tørrhet i slimhinnene i øynene og luftveiene, rødhet i slimhinnene i øynene, hoste, sår hals, kvalme og oppkast;
  • Allergier: lokale reaksjoner på grunn av overfølsomhet overfor stoffets komponenter;
  • Immunsystem: anafylaktisk sjokk;
  • Luftveier: angrep av bronkial astma, laryngospasme, kortpustethet, Quinckes ødem;
  • Hud: hudutslett, elveblest, kløe.

Hvis det utvikler en allergi mot et medikament, bør bruken avbrytes. Hvis symptomer på luftveiene, huden eller strupehodet vises, anbefales det å gi en øyeblikkelig injeksjon av epinefrin i en dose på 0,01 mcg / kg kroppsvekt, da det er en mulighet for anafylaktisk sjokk..

spesielle instruksjoner

Bruk av Bioparox kan forårsake en overdose, ledsaget av følgende symptomer:

  • Nummenhet i munnen;
  • Smerter og svie i halsen;
  • Svimmelhet;
  • Sirkulasjonsforstyrrelser.

Ved overdosering, bør symptomatisk behandling utføres.

Bioparox er foreskrevet med forsiktighet under graviditet, siden det ikke foreligger data om bruken i løpet av denne perioden. Det anbefales ikke å forskrive medisinen til kvinner som ammer, med unntak av strenge indikasjoner.

Langtidsstudier har vist at fusafungin ikke har embryo-, genotoksiske og teratogene effekter på fosteret.

analoger

Analoger av Bioparox, som har en lignende farmakologisk effekt, er medisiner:

  • Isofra;
  • Hexoral;
  • Tantum Verde;
  • Grammidin;
  • Faringosept;
  • Chlorophyllipt.

Vilkår for lagring

I henhold til instruksjonene skal Bioparox oppbevares på et mørkt, tørt sted utilgjengelig for barn. Kan ikke holdes i nærheten av høye temperaturer.

Legemidlets holdbarhet er 2 år.

Fant du en feil i teksten? Velg det og trykk Ctrl + Enter.

Bioparox: instruksjoner for bruk

Bioparox er et medikament for lokal behandling av inflammatoriske prosesser i oropharynx og øvre luftveier, som har en skadelig effekt på patogene mikroorganismer og virus..

Frigjør medisin og sammensetning

Bioparox produseres i form av en aerosol med 2 transparente og hvite doseringsdyser, 20 ml hver, i en aluminiumsbok. En slik kan inneholde rundt 400 doser av stoffet..

Den viktigste aktive ingrediensen i aerosolen er fusafungin, i tillegg til hjelpekomponenter og etanol 96%.

Farmakologiske egenskaper av stoffet

Aerosol Bioparox er et lokalt antibiotika. Den aktive ingrediensen i medikamentet har høy terapeutisk effekt i forhold til gram-positiv og gram-negativ mikroflora, samt noen anaerober og sopp i slekten Candida. Medisinens høyeste terapeutiske aktivitet observeres i de tidlige stadiene av sykdommen, det vil si bokstavelig talt i løpet av de første 2 dagene, mens den inflammatoriske prosessen ennå ikke er startet. Ved bruk av aerosol til medisinske formål bemerket pasienter en reduksjon i smerter ved svelging, en reduksjon i ødem i palatinen og svelget mandlene og en viss bedring i allmenntilstanden..

Indikasjoner for bruk

Dette stoffet er foreskrevet til pasienter for forebygging og behandling av slike tilstander:

  • Akutte og kroniske inflammatoriske sykdommer i ØNH-organene - som en del av kompleks terapi for rhinitt av smittsom eller viral opprinnelse, bihulebetennelse, faryngitt, inflammatoriske prosesser i strupehodet;
  • Laryngotracheitis som en del av kompleks terapi - med rett tid igangsetting av medikamentell terapi, reduserer den aktive aktive ingrediensen i aerosolen betydelig risikoen for laryngeal stenose;
  • Inflammatoriske prosesser i munnhulen forårsaket av patologisk reproduksjon og aktiviteten til Candida sopp som en del av kompleks terapi;
  • Inflammatoriske prosesser i øvre luftveier som en del av kompleks behandling - bronkitt, trakeitt;
  • Tonsillitt av et kronisk forløp under en forverring av sykdommen;
  • For profylakse etter kirurgisk fjerning av palatine mandler.

Kontraindikasjoner for bruk

Denne aerosolen skal ikke brukes til behandling hvis pasienten har følgende forhold:

  • Individuell intoleranse mot stoffets komponenter;
  • Barn under 3 år på grunn av den høye risikoen for å utvikle pseudokropp når du inhalerer mikropartikler av stoffet inne;
  • Bronkialastma eller kronisk obstruktiv lungesykdom;
  • Pasienter med en historie med allergi, spesielt de med atopisk dermatitt eller hyppig bronkial hindring.

Administrasjonsmåte og dose av stoffet

Dette legemidlet er beregnet på inhalasjon gjennom munnen eller nesehulen. En ny flaske må sprayes bare et par ganger i luften, slik at pasienten i fremtiden får riktig enkeltdose..

I nærvær av inflammatoriske prosesser i nesehulen (rhinitt, komplisert bihulebetennelse, bihulebetennelse), sprayes aerosolen gjennom nesehulen, som først må renses for akkumulert slim og skorper. En ballong med en gjennomsiktig dyse føres først inn i den ene nesegangen, lukker den andre med en finger og sprayes en gang, mens den inhaleres dypt. I dette tilfellet må munnen være lukket. Den samme prosedyren blir gjort med den andre nesepassasjen..

Om nødvendig, behandling av inflammatoriske prosesser i oropharynx og øvre luftveier, administreres stoffet gjennom munnen. For å gjøre dette legger pasienten en gul dyse på flasken. Pasienten griper tett dysen med leppene, trekker pusten dypt og sprayer i dette øyeblikk medisinen. For at legemidlet skal bli jevnt fordelt over slimhinnene i luftrøret i bronkiene etter spraying av dosen, anbefales det å holde pusten i et par sekunder.

Sylindertilbehøret må skylles grundig med rennende vann etter hver bruk, og deretter tørkes av med en bomullspinne fuktet med alkohol. Antall sprayer av legemidlet per dag og varigheten av behandlingsforløpet bestemmes av legen, avhengig av indikasjoner, alder, kroppsvekt og egenskaper til pasientens kropp.

I henhold til instruksjonene for stoffet er den daglige dosen for voksne og barn over 12 år 4 ganger om dagen, 1 spray med aerosol. Barn sprøytes med stoffet 1 pressing 2 ganger om dagen. Varigheten av behandlingsforløpet er ikke mer enn en uke, hvis pasientens tilstand ikke har blitt bedre i løpet av denne perioden, bør du oppsøke lege igjen for å avklare diagnosen eller foreskrive et annet medikament.

Bivirkninger og overdose

Generelt tolereres stoffet normalt av pasienter, og bare i sjeldne tilfeller kan følgende bivirkninger utvikle seg:

  • Brennende og sår hals etter spraying av aerosol;
  • Hoste og nysing;
  • Lakrymasjon og pustevansker;
  • Bronkospasme i sjeldne tilfeller;
  • Tørre slimhinner i munnen eller nesehulen.

Ved overdreven misbruk av aerosolen og overskridelse av den anbefalte dosen, kan det utvikle seg en overdose av stoffet, som manifesteres av følgende symptomer:

  • Kvalme, magesmerter;
  • Lakrymasjon og rødhet i øynene;
  • Utseendet til en permanent ubehagelig smak i munnen;
  • Allergiske hudreaksjoner - kløe, utslett, elveblest.

I veldig sjeldne tilfeller, på bakgrunn av en overdose av stoffet, kan pasienten utvikle angioødem eller anafylaksi. Du kan ikke bruke dette stoffet i mer enn 7 dager på grunn av den høye risikoen for å utvikle superinfeksjon.

Bruk av stoffet under graviditet og amming

I medisin er det ingen pålitelig informasjon om sikkerheten til den aktive ingrediensen i forhold til fosteret. Mens du venter på et barn, anbefales det ikke en kvinne å bruke dette middelet til terapeutiske eller profylaktiske formål. Selv om det i små doser kommer legemidlet fortsatt inn i den generelle blodomløpet, og deretter gjennom morkaken til fosteret. 96% etanol som finnes i aerosolen, kan føre til psykisk utviklingshemning av fosteret i livmoren og forskjellige avvik. Gynekologer prøver alltid å finne et alternativt lokalt medikament for den vordende moren som ikke vil være farlig for utviklingen av barnet og det videre svangerskapsforløpet.

Under amming kan dette stoffet bare brukes under tilsyn av en lege og i nærvær av alvorlige indikasjoner. I noen tilfeller bør spørsmålet om midlertidig stopp av amming løses..

Lagrings- og dispensasjonsbetingelser for stoffet

Bioparox aerosol er tilgjengelig på apotek uten resept. Boksen med stoffet skal oppbevares utilgjengelig for barn ved en temperatur som ikke overstiger 25 grader. Det er veldig viktig å unngå direkte sollys på boksen. Den brukte sylinderen må ikke varmes opp eller punkteres på grunn av høy eksplosjonsfare! Legemidlets holdbarhet er 2 år, det anbefales å riste boksen kraftig før hver spraying.

Bioparox-analoger

Det er ingen analoger av Bioparox for øyeblikket.

Følgende medisiner har en lignende, men mindre uttalt antiseptisk effekt: Hexoral, Isofra, Faringosept, Tantum Verde, Chlorophyllipt, Grammidin.

Disse stoffene er billigere og inneholder ikke antibiotika. I tillegg er ikke alle tilgjengelige i sprayform. Derfor kan de ikke kalles nære analoger..

Bioparox-pris

Prisområdet for Bioparox aerosol i apotek er 418-550 rubler.

Bioparox - pris, analoger er billigere (liste)

Bioparox er et inhalasjonsmedisin beregnet på behandling av inflammatoriske og smittsomme sykdommer i luftveiene. Indikasjon av stoffet: laryngitt, rhinitt, bihulebetennelse, faryngitt, betennelse i mandlene, bronkitt.

Medisinen er kontraindisert for personer som er følsomme for komponentene i stoffet, som har en rekke allergiske reaksjoner, for barn under 3 år.

Bioparox-pris (20 ml aerosol) - fra 500 rubler.

Denne artikkelen vil diskutere prisene for analoger av stoffet i form av en spray, som er mye billigere..

Liste over billige analoger Bioparox, pris

Strepsils Plus. Pris - 380 rubler.

Denne medisinen er beregnet på behandling av angina, faryngitt, laryngitt, betennelse i mandlene. I tillegg kan medisinen redusere smerter..

Kontraindikasjoner: overfølsomhet, alder opp til 12 år. Anbefales ikke for astmapasienter.

Bivirkninger er ekstremt sjeldne. Mulige allergiske reaksjoner, følelse av nummenhet i munnen.

Hexoral. Pris - Fra 350 rubler.

Tilgjengelig i 40 og 200 ml aerosoler.

Indikasjoner for bruk: betennelse i mandlene, faryngitt, betennelse og blødning i tannkjøttet, tungebetennelse, stomatitt, candidiasis. Legemidlet brukes også for å opprettholde oral hygiene og etter operasjoner.

Hexoral er kontraindisert hos barn under 3 år. Ikke anbefalt for personer som er utsatt for allergiske reaksjoner. Gravide og ammende kvinner bør oppsøke lege før bruk.

Langvarig bruk av medisinen kan føre til svekkelse av smak..

Stopangin. Pris - fra 300 rubler.

Utgivelsesform: aerosol 30 ml.

Indikasjoner: betennelse i mandlene, betennelse i mandlene, stomatitt, candidiasis, skade på munnhulen. I tillegg brukes det for å eliminere dårlig ånde.

Stopangin bør ikke brukes til følsomme mennesker for stoffets sammensetning, med atrofisk faryngitt, barn under 6 år, så vel som i de første stadiene av svangerskapet.

I form av bivirkninger kan det være en brennende følelse i munnhulen, sjelden - en allergisk reaksjon, gagreflekser.

Isofra. Pris - 300 rubler.

Sprayen er effektiv mot de fleste inflammatoriske og smittsomme sykdommer i strupehodet, munnen og luftveiene. Legemidlet er hovedsakelig foreskrevet for behandling av rhinitt, rhinopharyngitis, bihulebetennelse. Også foreskrevet for profylakse etter operasjonen.

Bruken av sprayen er kontraindisert for sensitive mennesker til stoffets komponenter..

Bivirkninger er ekstremt sjeldne. Dette kan være allergiske reaksjoner - kløe og hudutslett.

TeraFlu LAR. Pris - 270 rubler.

Finnes i 30 ml flasker. Har antiinflammatoriske og antiseptiske effekter.

Sprayen takler godt faryngitt, laryngitt, sår hals, stomatitt, samt betennelse i mandlene, inkl. kronisk.

Kontraindisert for bruk hos barn under 4 år, i de første stadiene av svangerskapet, ammende kvinner.

Langvarig bruk av TeraFlu LAR-spray kan føre til irritasjon i munnhulen, brun flekker av tenner, tunge.

Også når den påføres, kan en allergisk reaksjon oppstå ekstremt sjelden..

Tantum Verde. Pris - Fra 250 rubler.

Sprayen er tilgjengelig i 15 og 30 ml flasker.

Det brukes til å behandle sykdommer som betennelse i mandlene, faryngitt, laryngitt, stomatitt, glittitt, betennelse i spyttkjertlene og tannkjøttet. Brukes også etter tannkirurgi.

Du kan ikke bruke Tantum Verde til personer utsatt for allergiske reaksjoner og barn under 3 år.

Bruk av dette stoffet kan forårsake allergier som kløe og hudutslett.

Ingalipt. Pris - 90 rubler.

Aerosol 20-30 ml.

Det er indikert for infeksjoner, betennelse i luftveiene, slimhinner - betennelse i mandlene, laryngitt, faryngitt, stomatitt.

Stoffet er trygt. Den viktigste kontraindikasjonen er overfølsomhet for komponentene i stoffet. Anbefales ikke for personer med nyresykdom.

Bivirkninger under bruk kan manifestere seg i en allergisk reaksjon, som er ledsaget av kløe, utslett på huden. I tillegg er gagreflekser mulig..

Cameton. Pris - fra 30 rubler.

En 30 ml flaske er i stand til å motstå sykdommer som betennelse i mandlene, rhinitt, faryngitt, betennelse i mandlene og en rekke andre sykdommer i øvre luftveier..

Det er forbudt å bruke overfølsomme mennesker, så vel som barn under 5 år.

Bivirkning - en allergisk reaksjon som manifesterer seg i form av et hudutslett.

Det er mange alternativer for spray og aerosoler, både i pris og kvalitet. Det er vanskelig å identifisere det beste alternativet for et medikament på listen. Før du velger denne eller den medisinen, er det ekstremt viktig å konsultere legen din. Det er han som vil være med på å bestemme hvilken medisin som kan kurere denne eller den sykdommen..

9 Bioparox-analoger er billigere: en liste over medikamenterstatninger

Billig analoger av russisk produksjon

NavnPris i rublerOm stoffet
DerinatFra 250Den analoge er billigere enn den opprinnelige bioparoxen. Inneholder natriumdeoksyribonukleat og natriumklorid.

Tilgjengelig i to former: løsning for ekstern og lokal bruk, injeksjonsløsning.

Indikasjoner for bruk: akutte luftveisinfeksjoner, akutte luftveisinfeksjoner, inflammatoriske, purulente, degenerative sykdommer. Kan brukes mot bihulebetennelse, hemoroider, brannskader, purulente sår.

Medisinen har ingen kontraindikasjoner annet enn personlig intoleranse mot komponentene, slik at de til og med kan behandle babyer

Proposol110-240Dette stoffet er allerede billigere. Et middel av naturlig opprinnelse, hvis aktive ingrediens er propolis.

Blant komponentene er også destillert glyserin, freon-12, etylalkohol. Selges i form av aerosoler i to bind - 25 og 50 g.

Proposol har en betennelsesdempende, smertestillende effekt, og stoffet takler også bakterier som ikke reagerer på antibiotika..

Men med så mange fordeler, er stoffet kun tillatt brukt av barn over 12 år.

Grammidin180-280Grammidin er en sugetablett fra en innenlandsk produsent. Billig - bare 220 rubler.

De er basert på gramicidin C, som har en antimikrobiell effekt. Legemidlet kan kalles et antibiotikum fra tyrothricin-gruppen.

I resorpsjonsprosessen øker spyttdannelsen, noe som hjelper den naturlige rensingen av munnslimhinnen fra bakterier og andre mikroorganismer.

Stoffet er kontraindisert for barn under 12 år, så vel som for gravide, kvinner under amming. Bivirkninger inkluderer et allergisk utslett..

Grammidin bør tas etter måltider, to tabletter på rad. Maksimalt antall innleggelsestider per dag - 4

MiramistinFra 200Den beste analogen til Bioparox spray, produsert i Russland.

Blant fordelene kan man merke seg et bredt spekter av handlinger (det brukes ikke bare for å lindre sår hals, men også for behandling og forebygging innen gynekologi, venereologi, urologi, tannbehandling).

Har en gjennomsiktig farge og mangel på smak, noe som gjør det enkelt å påføre.

Legemidlet har ingen kontraindikasjoner, for eksempel for barn og gravide. Miramistin er ikke et antibiotikum, bare et antiseptisk middel

Hva du skal erstatte?

Det kan være medisiner i form av aerosoler eller eukalyptus-menthol tabletter, samt preparater basert på jod - alle disse medisinene har nøyaktig samme effekt i angina som "Bioparox".

I tillegg kan legen foreskrive inntak av antibakterielle medisiner gjennom munnen..

Som du kan se, det er mer enn nok analoger, og mange av dem er mye mer effektive og til og med overlegne medikamentet med fusafungin på grunn av deres komplekse sammensetning og kumulative effekt på alle symptomer på sykdommer. I tillegg til voksne pasienter, ble denne medisinen også foreskrevet til barn over 12 år..

Og mange foreldre, uten hensyn til instruksjonene, brukte medisinen til barn i yngre alder, noe som naturlig nok skapte faren for komplikasjoner. Derfor er forbudet mot produksjon av denne sprayen med tanke på sikkerheten til våre barn en helt adekvat beslutning av medisinske spesialister. De skal ikke overses.

Bioparox-analoger

Det er foreløpig ingen generiske eller strukturelle erstatninger for den unike sprayen. Hvis slike medisiner ble produsert av andre farmasøytiske selskaper, ville de sannsynligvis også blitt avviklet. For å erstatte Bioparox på apotek, presenteres et bredt utvalg av medisiner som er effektive mot infeksjoner i ØNH-organene og ikke fører til utvikling av alvorlige bivirkninger..

Sprayen ble brukt til nese og oropharynx, så vi vil vurdere ikke-strukturelle analoger for hvert område i øvre luftveier. Substituerende medisiner inneholder aktive stoffer med en annen kjemisk struktur og har en annen virkningsmekanisme, men som et resultat eliminerer de betennelse og fører til utvinning..

Tabell - Bioparox-analoger

Halsanaloger

Analoger for nesen

Navn
Grammidingramicidin C, cetylpyridiniumklorid
Tantum Verdebenzydamin
Ingaliptpeppermynteolje, tymol, norsulfazol, eukalyptusolje, streptocid
lugoljod
Isofraframycetin
Nazonexmometason furoate
Polydexadeksametason, fenylefrin, polymyxin B, neomycin

Dessverre er det ikke noe universelt middel som, i likhet med Bioparox, kan brukes til nese og svelg. Oftere foreskrives erstatninger som en del av kompleks terapi, inkludert mens du tar antibiotika. Imidlertid er risikoen for å utvikle alvorlige allergiske reaksjoner minimert, og den relative sikkerheten ved terapi er viktigere enn komfort. En betydelig fordel med erstatninger er muligheten for å ordinere på barn under 12 år.

Arbidol eller Ingavirin

Ingavirin er analog med arbidol når det gjelder handling. Den viktigste aktive ingrediensen i stoffet er vitaglutam. Kostnadene er litt høyere enn den analoge. Imidlertid må du ta Ingavirin 1 tablett en gang om dagen, mens behandlingsstart ikke er senere enn den andre dagen etter utbruddet av ARVI-symptomer. Opptaksløpet er 7 dager, det vil si at emballasjen er ganske nok.

I dette tilfellet må Arbidol tas i en pille 3 ganger om dagen, og administrasjonsforløpet er også en uke. I lys av dette viser faktisk ingivirinbehandling seg å være mye billigere. Imidlertid er medisinen godkjent for bruk bare hos voksne pasienter over 18 år (90 mg tab) og barn over 7 år (60 mg tab).

Ingavirin har en trippel handling, selv om det ikke påvirker viruset direkte:

  • fremmer en økning i antall interferon-mottagelige reseptorer på en celle infisert med et virus, noe som øker følsomheten for den;
  • stimulerer produksjonen av sitt eget interferon;
  • demper produksjonen av biologisk aktive stoffer som provoserer den inflammatoriske prosessen.

I følge instruksjonene er Ingavirin aktiv mot influensavirus typene A og B, de forårsakende midlene til ARVI. Som et forebyggende tiltak er det mulig å ta stoffet utelukkende av voksne pasienter bare etter direkte kontakt med pasienten..

Ingavirin er kontraindisert hos gravide og kvinner under amming, barn under 7 år, med laktoseintoleranse.

Isofra og Polydexa

Mange pasienter leter etter en analog bioparoks for nesen, fordi dette middelet var populært for bakteriell rhinitt, ofte komplisert av bihulebetennelse. Som et alternativ er moderne medisiner godt egnet - isofra og polydex.

Bioparox eller isofra - som er bedre?

Disse to midlene har blitt sammenlignet av forskere mer enn en gang, og det har blitt bevist at de er verdige hverandre når det gjelder antimikrobiell aktivitet. Isofra har en fordel - bakterier utvikler sjelden resistens mot det.

Begge betraktede midler tilhører gruppen antibiotika, men isophra brukes utelukkende for bakterielle lesjoner i neseslimhinnen og bihulene, mens Bioparox har en dyse for å irrigere halsen..

Det aktive stoffet i isophra er framycetin sulfat, i bioparox er det fusafungin, dette gir rett til å si at medisinene ikke er strukturelle analoger. Isofra brukes i pediatri fra 12 måneder, bivirkninger er sjeldne, og de er ikke farlige. Bioparox er kun tillatt fra 2,5 år gammel, og muligheten for farlige bivirkninger er blitt bevist i praksis.

I henhold til prispolitikken var kostnadene for isofra litt lavere, med omtrent 50–70 hryvnia. Nå i russiske apotek er minsteprisen for isofra 280 rubler.

Relatert artikkel - instruksjoner for bruk og analoger av isofra.

Bioparox eller polydexa - det vi velger?

Den eneste likheten mellom de to er at de hver inneholder et antibiotikum. I Bioparox er det i sin rene form, og i Polydexa er det et kombinert preparat av en ny generasjon, som inkluderer to antibiotika, en vasokonstriktor og et betennelsesdempende middel. Polydexa ødelegger ikke bare patogen mikroflora, men fjerner også alle negative symptomer ved nesesykdommer.

Polydex, i motsetning til bioparoks, brukes også til å behandle otitis media, og har også en ekstra doseringsform i form av dråper. Prisen på polydexa nesespray (15 ml) ligger i området 300-400 rubler.

Begge medisinene anbefales i følge instruksjonene fra 2,5 år gammel, men for øyeblikket er bioparoks forbudt i Russland og rundt om i verden.

Instruksjoner for bruk av polydex.

Sammenligning av effektiviteten til isofra og polydexa.

Tilbaketrekking av bioparoks fra produksjonen fikk pasienter til å lete etter effektive og trygge analoger. Det er oppmuntrende, eller til og med oppmuntrende, at det er mange slike midler. Prisen deres er lavere, medisinene provoserer ikke bronkospasme, og brukes både hos barn og voksne.

Det er viktig å merke seg den høye effektiviteten til slike analoger som polydex, novosept og teraflu. Alle disse medisinene er kombinert handling, og terapeutisk sterkere enn bioparoks

Barn, gravide og ammende mødre har også et valg - lugol, tantum verde, klorofyllipt.

Otolaryngologer og terapeuter kan i følge terapeutiske oppslagsverk lett finne en passende erstatning for bioparoks, og de valgte midlene vil være mye tryggere og mer pålitelige enn det kansellerte stoffet. være sunn!

Billige analoger av spray Bioparox

Ved likhet med virkningsmekanismene til komponentene, kan Bioparox erstattes med andre medisiner:

  • Faringosept;
  • Grammidin;
  • Isofra;
  • Hexoral;
  • Chlorophyllipt;
  • Tantum Verde.

De har, som Bioparox, en uttalt antiseptisk effekt..

De fleste av disse medisinene er billige erstatninger for Bioparox og er tilgjengelige som en spray. Deres lave pris skyldes det faktum at de ikke inneholder antibiotika.

Hexoral

Legemidlet Hexoral er et typisk aktuelt antiseptisk middel. Den inneholder et stoff - heksetidin, som har en deprimerende effekt på gramnegative og gram-positive bakterier.

Virkestoffet heksetidin har følgende effekter:

  • deodorant
  • soppdrepende
  • analgetikum

Geksoral anbefales å brukes til candidiasis, betennelsesprosesser i munnhulen, blødende tannkjøtt. Dette stoffet brukes vanligvis i kombinasjon med andre medisiner, mens Bioparox er et uavhengig medikament som ikke krever ytterligere terapeutiske tiltak.

Isofra

Isofra er et medisin basert på et aminoglykosid kalt framycetin. Dette stoffet har antiseptisk og antimikrobiell aktivitet. Den viktigste og viktigste fordelen med dette legemidlet er mangelen på å utvikle resistens mot den aktive ingrediensen..

Basert på resultatene fra medisinsk praksis ble Isofras identitet med Bioparox avslørt. Antibiotikumet som er inkludert i sammensetningen er effektivt i behandlingen av smittsomme sykdommer i halsen, og brukes også til å behandle slimhinnene i nesehulen og betennelsessykdommer i de maksillære bihulene (bihulebetennelse, rhinitt, bihulebetennelse).

Tantum Verde

Analog Bioparox, produsert i form av en flytende løsning og tabletter for resorpsjon. Grunnlaget for dette stoffet er benzydaminhydroklorid, som har betennelsesdempende effekter..

Hovedindikasjoner for bruk:

  • laryngitt;
  • glossitt;
  • betennelse i spyttkjertlene;
  • angina;
  • oral candidiasis;
  • tonsillitt;
  • tannkjøttsykdom;

Faringosept

Pharingosept er et av de vanligste antiseptiske medikamentene som har en bakteriostatisk effekt på patogene mikroorganismer som kan påvirke munnhulen og øvre luftveier..

Faringosept er foreskrevet for sykdommer i nasopharynx og munnhulen som er smittsomme i naturen (faryngitt, stomatitt, bihulebetennelse). Pharingosept hjelper til med å forhindre bakterielle komplikasjoner etter fjerning av tenner og mandler.

Overdosering og bivirkninger er ikke identifisert.

Grammidin

Grammidin er et medikament som inneholder antibiotikumet gramicidin. Denne aktive ingrediensen har en bakteriedrepende effekt på grunn av evnen til å forbedre permeabiliteten til bakteriemembranen. Antibiotikumet som er en del av stoffet, er i stand til å virke på et stort antall patogener som påvirker svelget og munnhulen. Dette produktet er ikke vanedannende for bakterier. Det brukes i form av pastiller. Samtidig frigjøres en stor mengde spytt, noe som sikrer rensing av hulrommene i svelget og munnen fra mikroorganismene selv og skadelige giftige produkter som frigjøres i løpet av livet. Grammidin brukes mot angina, stomatitt, gingivitt, akutt faryngitt, etc..

Bivirkninger avdekket allergiske reaksjoner, nedsatt følsomhet i tungen.

  • gramicidin C - aktiv ingrediens;
  • hjelpestoffer (inaktive) komponenter - sukker, kalsiumstearat, melkesukker, metylcellulose.

Chlorophyllipt

Klorofyllipt er et organisk medisinsk preparat, som inneholder en blanding av klorofyll, fra bladene til Evalipt.

Til dags dato kan du kjøpe analoger av dyre medisiner, men før du bruker, bør du lese instruksjonene og oppsøke lege..

Vi anbefaler deg å lese: Vi behandler astma med folkemessige midler.

Ingavirin eller Cycloferon

Legemidlet Cycloferon er en billigere erstatning for Ingavirin, presentert i apotek i 3 doseringsformer: salve, tabletter for intern administrasjon, samt en løsning for intravenøs og intramuskulær administrering.

Den aktive ingrediensen er akridoneddiksyre, en induktor av lav molekylvekt av intersferon med et bredt spekter av farmakologisk aktivitet. I tillegg til det antivirale middelet har stoffet også en immunmodulerende og betennelsesdempende effekt..

Tabell med indikasjoner for bruk av forskjellige doseringsformer

Tabletter brukes i den komplekse behandlingen av voksne og barn over 4 år.

Resepsjonen anbefales å utføres en halv time før måltider, doseringen velges avhengig av pasientens alder.

Voksne under kompleks behandling:

  • Herpetisk infeksjon i hud og slimhinner.
  • Gonoré, candidal, klamydial, Trichomonas balanoposthitis og uretritt.
  • Uspesifikk bakteriell vaginose og vaginitt.
  • Kronisk periodontitt.
Doseringsformindikasjoner
  • Herpetisk infeksjon
  • Tablettene kan også brukes til forebygging..
Løsningen for injeksjon er foreskrevet til pasienter som en del av en kompleks behandling. Designet for intravenøs eller intramuskulær injeksjon 1 gang på 24 timer. Du må gi injeksjoner annenhver dag.Voksne med behandling:

  • HIV-infeksjoner.
  • Viral hepatitt.
  • Herpetiske infeksjoner.
  • Cytomegalovirusinfeksjoner.
  • Neuroinfeksjoner: Lyme sykdom, serøs hjernehinnebetennelse og encefalitt.
  • Sekundær immunsviktstilstand forårsaket av akutte og kroniske infeksjoner av bakteriell og viral opprinnelse.
  • Degenerative dystrofiske sykdommer som påvirker leddene.
  • Revmatoid artritt, systemisk lupus erythematosus.
  • Klamydiale infeksjoner.
  • Viral hepatitt.
  • HIV-infeksjoner.
  • Herpetiske infeksjoner.
Salve. Det påføres i et tynt lag på de berørte områdene. Legemidlet kan brukes til intravaginal og intrauretral administrering.

Cycloferon har en mer omfattende liste over kontraindikasjoner enn Ingavirin, og bruken av den anbefales ikke:

  • pasienter med dekompensert levercirrhose;
  • med intoleranse for virkestoffet;
  • når du behandler barn under 4 år;
  • gravide og ammende kvinner.

Spesiell omsorg krever bruk av tabletter til behandling av pasienter med forverring av magesår, duodenitt, gastritt, samt allergiske reaksjoner.

Liste over russiske analoger av Nimotop i tabletter og ampuller

Listen over Nimotop-analoger inkluderer slike russiske medisiner som Vinpocetine, Nicergoline og Nimodipin-Nativ. Innenlandske analoger av den "viktigste" medisinen er som regel billigere enn lignende utenlandske medisiner. Nimotop tabletter erstattes ganske ofte med Vinpocetine, siden dette stoffet er det billigste lignende legemidlet..

vinpocetin

Vinpocetine er et medisin basert på virkestoffet med samme navn. Legemidlet tilhører den farmakologiske gruppen av korrigerere for nedsatt blodsirkulasjon i vevene til GM. Vinpocetine forbedrer blodsirkulasjonen og gjenoppretter metabolske prosesser i GM-vev, og har også en positiv effekt på blodegenskapene. Legemidlet forbedrer cerebral mikrosirkulasjon ved å hemme blodplateadhesjon og normalisere blodviskositet.

Vinpocetine er indikert for forhold som:

  1. Nedsatt blodsirkulasjon på grunn av hjerneslag, åreforkalkning, encefalopati og vaskulær demens.
  2. Kronisk vaskulær sykdom i netthinnen.
  3. Hørselstap av forskjellig opprinnelse.

Vinpocetine er kontraindisert hos pasienter med allergi mot stoffets sammensetning. I tillegg er medisinen forbudt å ta i den akutte fasen av hemoragisk hjerneslag, så vel som i nærvær av alvorlig arytmi og koronar hjertesykdom..

Salgsformer - tabletter på 5 og 10 mg og en infusjonsoppløsning plassert i 5 ml ampuller. Den gjennomsnittlige terapeutiske dosen av løsningen er 50 mg per dag, og for tabletter - 15-30 mg.

Vinpocetine skiller seg fra Nimotop i dets aktive stoff og som en konsekvens av virkningsmekanismen på kroppen.

nicergolin

Den aktive komponenten i stoffet er stoffet med samme navn - nikergolin, et ergolinderivat. Legemidlet er en perifer vasodilator, et ergotalkaloid.

Nicergoline har a-adrenerg blokkerende aktivitet. Stoffet øker tilførselen av glukose til GM, og har også en positiv effekt på nevrotransmitter-systemene. I tillegg blokkerer medisinen virkningen av stoffer som forårsaker vasokonstriksjon og normaliserer blodstrømmen i kroppen, inkludert blodstrømmen i de nedre ekstremiteter..

Nicergoline er foreskrevet til:

  1. Cerebrovaskulære patologier assosiert med åreforkalkning, trombose og emboli.
  2. Nedsatt blodsirkulasjon i GM (rullende type).
  3. Hodepine.
  4. Systemisk arteriell hypertensjon (som kombinasjonsbehandling).

I nærvær av intoleranse mot et av stoffene som utgjør medisinen, er det ikke mulig å ta Nicergoline. Legemidlet er også forbudt hos pasienter med nylig hjerteinfarkt, hypotensjon, akutt blødning og alvorlig bradykardi..

Gjennomføringsformer - tabletter og løsning for intramuskulær injeksjon. Uansett doseringsform er laktose til stede i Nicergoline-sammensetningen.

Oppløsningen må fortynnes før administrering i 0,9% NaCl-løsning. Den gjennomsnittlige daglige dosen av løsningen varierer fra 4-8 mg per dag. Tablettene blir på sin side tatt oralt, mellom måltider, tre ganger om dagen. Den anbefalte enkeltdosen er 5-10 mg.

Det skiller seg fra Nimotop i virkestoff, farmakologisk gruppe og virkningsmekanisme. Nicergoline har også et bredere bruksområde enn Nimotop.

Nimodipine-Nativ

Selektiv blokkering av kalsiumkanaler, laget på basis av virkestoffet nimodipin med tilsetning av hjelpekomponenter, inkludert 96% etylalkohol, makrogol, natriumcitrat, vann for injeksjon og sitronsyre.

Tilgjengelig som en infusjonsløsning. Salget av medisinen er begrenset på Russlands føderasjon, siden det er inkludert i VED-registeret.

Nimodipin-Nativ er ikke bare en gruppe, men også en komplett strukturell analog av Nimotop, siden de er basert på et identisk virkestoff. Legemidler skiller seg verken i virkningsmekanismen, ikke i anvendelsesområdet, eller i listen over kontraindikasjoner. Kostnadene for medisinene er også omtrent de samme, som metoden for å bruke løsningen..

Den eneste forskjellen mellom medisiner er at Nimodipin-Nativ ikke har en tablettform frigjøring og selges utelukkende i form av en infusjonsløsning.

Bioparox - hva er dette legemidlet?

Dette stoffet er en effektiv inhalasjonsmedisin. Bioparox spray ble brukt for rask behandling av infeksjonsmessige og inflammatoriske patologier i luftveiene. Medisinen var beregnet for aktuell bruk. Det er en gulaktig oljeholdig væske. Legemidlet ble produsert i form av en brukervennlig 20 ml aerosolflaske (designet for 400 doser). Den er utstyrt med en doseringsventil. I tillegg er det tre forskjellige vedlegg inkludert:

  • gul - beregnet for primær bruk;
  • hvit - brukes til innånding gjennom munnhulen;
  • fargeløs - brukes til å injisere stoffet gjennom nesegangene (oftere blir slike prosedyrer gjort for barn).

Bioparox - sammensetning

Dette stoffet er basert på fusafungin. Det er et aktivt stoff med en bred antibakteriell effekt. En slik komponent har en effekt på følgende infeksjoner som lever i nesofarynx:

  • pneumokokker;
  • streptokokker;
  • Candida sopp;
  • Neisseria-stammer;
  • mycoplasma lungebetennelse.

Bioparox er en aktiv ingrediens som forhindrer multiplisering av sykdomsfremkallende mikroorganismer som provoserer utviklingen av patologier. I tillegg er følgende komponenter også til stede i sammensetningen av denne medisinen:

  • sakkarin;
  • isopropylmyristat;
  • etanol;
  • aromatiske stoffer.

Takket være denne unike sammensetningen har medisinen en uttalt antibakteriell og soppdrepende effekt. Dette legemidlet er utmerket til å stoppe betennelse, redusere konsentrasjonen av protein i vevsceller og nøytralisere frie radikaler. Gitt et så bredt spekter av positive egenskaper til stoffet, er det logisk å spørre hvorfor Bioparox ble forbudt i Russland. Svaret vil bidra til å bestemme sikkerheten til dette stoffet..

Bioparox - handling

Etter sprøyting er stoffet fordelt jevnt over slimhinnen i svelget og nesegangene. I dette tilfellet absorberes medisinen Bioparox helt ikke i blodomløpet. Dette overbevises av laboratorieundersøkelser, i henhold til resultatene som fusafungin ikke ble oppdaget i plasma etter terapi med dette stoffet. På grunn av denne egenskapen, ifølge produsentene av dette stoffet, er denne sprayen svært sikker og godt tolerert..

Bioparox ble foreskrevet for et bredt spekter av sykdommer i nesofarynx og luftveier. Det ble foreskrevet medisiner for behandling av voksne og barn som har fylt 12 år. Siden kliniske studier av legemidlet ikke er utført, er det umulig å utvetydig påstå sikkerheten ved bruk av denne medisinen i løpet av fødselsperioden. Han ble utnevnt i unntakstilfeller og alltid under tilsyn av en lege..

Bioparox ble brukt til behandling av følgende plager:

I tillegg ble sprayen brukt etter fjerning av mandlene: dette stoffet minimerer sannsynligheten for komplikasjoner.

Under studien av Bioparox ble dens unike egenskaper avslørt:

  1. Ved å redusere tumor nekrose faktor oppnås en betennelsesdempende effekt.
  2. Patogene mikroorganismer har ingen effekt av resistens mot fusanfungin.

Lignende medisiner som brukes i gynekologi

Wobenzym og dens analoger er ikke uavhengige medisiner for behandling av gynekologiske patologier, men i kompleks terapi er de uunnværlige i gynekologi. Medisiner øker immuniteten, forbedrer blodstrømmen til kjønnsorganene, noe som øker effektiviteten av antibakterielle midler.

Fibrinase

Fibrinase er et enzymatisk medikament basert på serratiopeptidase som brukes i mange medisinske felt:

  1. Under kirurgi er medisinen foreskrevet for forstuinger, dislokasjoner og brudd.
  2. Legemidlet reduserer viskositeten til sputum og forbedrer avfallet.
  3. I gynekologi er det foreskrevet for hematose og stagnasjon i brystkjertlene.

Ikke foreskriv medisiner hvis pasienten har:

  • medisinfølsomhet;
  • alder opp til 18 år;
  • brudd i det hemostatiske systemet;
  • graviditet og amming.

Medisinen foreskrives 0,01-0,02 g etter å ha spist. Dragee skal drikkes hel og vaskes med 200 ml vann. Maksimal dosering per dag er 0,03 g. Behandlingsvarigheten avhenger av utviklingsgraden av patologien og settes individuelt.

Movinaza

Movinase er et medisin som raskt kommer inn i stedet for betennelsesfokus, lyserer nekrotisk vev, reduserer hyperemi og øker også effektiviteten av antibakterielle midler. Medisinen reduserer viskositeten til nesesekresjoner og spytt og fremmer rask utskillelse fra kroppen.

I gynekologi brukes medisinen i slike tilfeller:

  • vaginal kolpitt;
  • cervicitt;
  • endometritis i livmoren;
  • oophoritt eller salpingitt;
  • endometriose;
  • kirurgisk inngrep i bekkenorganene.

Også medisiner er foreskrevet i kirurgi, dermatologi og pulmonologi. Ikke foreskriv medisiner mot allergier mot komponenter, graviditet og alder opp til 18 år. Movinase er foreskrevet 10-20 mg etter måltider. Tablettene drikkes hele med 200 ml vann. Maksimal tillatt dosering per dag er 30 mg. Varigheten av det terapeutiske kurset avhenger av patologiforløpet.

serrata

Serrata er tilgjengelig i tablettform med den aktive ingrediensen serratiopeptidase. Legemidlet har mange terapeutiske områder, så det brukes aktivt i forskjellige medisinske felt. I kirurgi brukes stoffet til behandling av brudd og kirurgisk inngrep i kroppen, samt i forstuinger eller brudd på leddbånd. Serrata brukes også til forebygging i transplantasjon (forebygging av avstøting av transplantasjon).

I gynekologi foreskrives medisiner for slike patologier:

  • vedheft i egglederne og hindring av dem, noe som forårsaker infertilitet;
  • gynekologisk betennelse;
  • svangerskap utenfor livmoren;
  • hormonelle lidelser;
  • postoperativ periode;
  • svak blodstrøm i det lille bekkenet;
  • predisposisjon for trombose.

Serrata brukes ikke til pasienter som:

  • allergi mot medisiner;
  • forstyrrelser i hemostase;
  • dysfunksjon i leveren og nyrene;
  • svangerskap;
  • ammingstid.

For barn fra 3 år er medisinen foreskrevet som en siste utvei, og hvis det er en viktig avtale. Serrata har, i likhet med Wobenzym, ingen mutagene egenskaper, men kliniske studier er ikke blitt utført på gravide

Derfor anbefales ikke resept under graviditet. Av samme grunner er det forbudt å bruke medisinen under amming..

Du må ta pillene muntlig og ikke bli knyttet til å spise. Varigheten av terapi og dosering bestemmes av legen avhengig av patologien og graden av dens progresjon. Standard dosering er 1 tablett tre ganger om dagen. Legemidlet er ikke beregnet på selvmedisinering, så dosen må foreskrives av en lege.

HPV-erstattere

Menneskelig papillomavirusinfeksjon er en av de vanligste sykdommene som påvirker huden og slimhinnene i menneskelige organer og blir årsaken til utviklingen av alvorlige patologier i kjønnsorganene og huden. Det er analoger av isoprinosin, som er foreskrevet for HPV.

Proteflazid

En medisin produseres i form av dråper basert på flavonoider fra medisinske planter. Dråpene inneholder etylalkohol. Proteflazid er en antiviral urtemedisin, hvis flavonoider undertrykker virus på DNA-nivå. I samsvar med kliniske studier er effektiviteten av urtepreparatet mot slike virus bevist:

  • adenovirus;
  • papillomavirus;
  • herpes;
  • influensa;
  • hepatitt;
  • HIV-infeksjon;
  • ARVI.

Proteflazid har en immunotropisk effekt, som gjenoppretter lokal immunitet og øker syntesen av immunoglobulin A, alfa og gamma interferoner, noe som bidrar til økt kroppsresistens mot invasjonen av virale midler.

Urtepreparatet er en naturlig antioksidant og kjemper aktivt mot frie radikaler og giftstoffer. Medisinen påvirker restaurering av lipidbalanse, og lindrer også symptomene på rus. Denne medisinen forlenger remisjonstiden og forhindrer tilbakefall av kroniske virale patologier.

Bruk en medisinering i behandlingen av slike sykdommer:

  • herpes typer 1-4;
  • vannkopper;
  • influensa;
  • cytomegalovirus og humane papillomavirusinfeksjoner.

Brukes som en del av kompleks terapi:

  • mycoplasma, klamydia, ureaplasma;
  • hepatitt C og B;
  • HIV-infeksjon;
  • AIDS.

Ikke foreskriv medisiner mot allergi mot komponentene i sammensetningen, så vel som for ulcerative patologier i fordøyelseskanalen. Fytopreparasjonen har ikke kreftfremkallende og mutagene egenskaper, og er heller ikke diagnostisert i morsmelk, derfor tar man det ved fôring av barnet og under graviditet er det kun tillatt som anvist av en lege.

Før du tar dråper, er det nødvendig å riste godt væsken i flasken. Medisinen tas 15 minutter før måltider. Doseringen av medisinen per dag avhenger direkte av pasientens alder:

  • 0-1 år - 1 dråpe;
  • 1-2 år - 1 dråpe 2 ganger;
  • 2-4 år - 2 dråper 2 ganger;
  • 4-6 år gammel - 4 dråper to ganger;
  • 6-9 år gammel - 9 dråper, 2 ganger;
  • 10-12 år gammel - 10 dråper om morgenen og før middagen;
  • 12 år og eldre - før frokost og middag, dråper 12-15.

Ferrovir

Denne medisinen tilhører den farmakologiske gruppen av antivirale medisiner. Den aktive ingrediensen i medisinen er natriumsalt deoxyribonucleate, som er oppnådd fra ekstraktet av stør og laksemelk.

Medisinen er en immunmodulator med en antiviral effekt. Legemidlet akkumulerer alle de beskyttende funksjonene i kroppen mot invasjon av virale og smittsomme stoffer. Legemidlet er effektivt mot sopp og bakterier. Den aktive komponenten deltar i metabolske prosesser på cellenivå, og har også en tropisme for det hemostatiske systemet.

Sodium deoxyribonucleate, som er den viktigste aktive ingrediensen, har stor tropisme i forhold til organene i det hematopoietiske systemet. I tillegg er det involvert i cellulær metabolisme..

Medisinen lages i en injeksjonsløsning. Foreskrive medisiner som en del av den kombinerte behandlingen av slike sykdommer:

  • HIV og AIDS;
  • herpes og hepatitt C;
  • papillomavirusinfeksjon;
  • flåttbåren encefalitt.

Doseringen forskrives av legen personlig, og behandlingen utføres på poliklinisk basis eller på sykehus.

Ved HIV-infeksjon, hepatitt, er det nødvendig å injisere 5 ml intramuskulært to ganger om dagen. Den maksimale tillatte daglige dosen er opptil 150 mg av hovedstoffet. Medisineringskurs - 14 dager. Et gjentatt terapeutisk forløp kan gjennomføres tidligst 2 måneder senere. For behandling av encefalitt injiseres 5 ml av medisinen intramuskulært to ganger om dagen. Terapiforløpet - opptil 10 dager.

Kroppens reaksjoner på introduksjon av medisiner er feber, rødhet og hevelse på injeksjonsstedet, hudutslett.

Kagocel eller Arbidol - som er mer effektiv

Analogen til Arbidol Kagocel har en annen sammensetning, men virkningsmekanismen til stoffene er lik. Dermed utviser den også en immunmodulerende effekt ved å øke produksjonen av interferon og derved øke kroppens motstand mot virkningene av virale midler. Det er optimalt å begynne å ta stoffet umiddelbart når symptomer på ARVI dukker opp, men senest på 4. dag.

Kagocel har imidlertid ingen antiviral effekt. Derfor anbefales det oftere som et forebyggende tiltak. I dette tilfellet bør det tas to ganger i uken i den angitte doseringen for en spesifikk aldersgruppe av pasienter..

Profylaktisk administrering av Kagocel kan vare fra 1 uke til flere måneder.

Maksimalt innhold av den aktive ingrediensen i blodet blir observert 48 timer etter inntak. I lys av dette vil det ta lengre tid å drikke en analog enn arbidol. Imidlertid vedvarer den langvarige effekten i 5 dager etter avsluttet behandlingsforløp. Kagocel er kontraindisert hos personer med bekreftet laktoseintoleranse, barn under 3 år.

Sammenlignet med Kagocel har Arbidol en mer uttalt immunmodulerende og antiviral effekt. Det er mer hensiktsmessig å bruke Kagocel som et supplement til hoved ARVI-terapien.

Populære Kategorier

En Cyste I Nesen

Tap Av Lukt