loader

Hoved

Rhinitt

Sprayanaloger Avamis

Avamis (spray) Vurdering: 767

Produsent: Glaxo Operations (Storbritannia)
Utgivelsesskjemaer:

  • Fl. 27,5 mcg / dose, 120 doser; Pris fra 594 rubler
Priser for Avamis i online apotek
Instruksjoner for bruk

Avamis er et britisk medikament basert på flutikasonfuroat i en mengde på 27,5 μg / dose. Indisert for behandling av sesongbasert og helårs allergisk rhinitt hos voksne og barn over 2 år.

Analoger av stoffet Avamis

Analog billigere fra 192 rubler.

Dezrinit er et tsjekkisk medikament for behandling av sykdommer i luftveiene. Finnes som nesespray og brukes til å behandle sesongbasert og flerårig allergisk rhinitt, samt forskjellige former for bihulebetennelse.

Analog er dyrere fra 228 rubler.

Amerikansk medikament for aktuell behandling av sykdommer i luftveiene. Den aktive ingrediensen er mometason i en dosering på 50 mcg. Det er foreskrevet for behandling av allergisk og sesongbetont rhinitt, kronisk bihulebetennelse og andre sykdommer.

Analog billigere fra 417 rubler.

Nasobek er en israelsk-laget aerosol basert på beclometason. Legemidlet har betennelsesdempende, immunstimulerende effekter og er foreskrevet for behandling av forskjellige typer rhinitt, samt tilbakevendende nesepolypose.

Analoger av Avamis: en detaljert liste

Glukokortikosteroid nesespray er indikert for symptomatisk behandling av sesongens allergisk rhinitt. På det farmakologiske markedet er analoger av Avamis representert av et lite antall medisiner. Og bare to forholder seg til de eksakte strukturelle erstatningene for virkestoffet.

Flutikasonfuroat i sin sammensetning er en trifluorert syntetisk forbindelse som hemmer aktiviteten til betennelsesformidler.

Medisinsk praksis bekrefter vellykket erstatning av Avamis med andre steroidemedisiner med lik terapeutisk effekt. Gitt den høye kostnaden for medisinen, er dette spesielt viktig når det er foreskrevet til pasienter med lav inntekt..

Det må huskes at hormonelle medisiner er trygge å bruke bare under tilsyn og resept fra en lege..

Strukturelle analoger av Avamis

1. Nazarel (Israel). Aktuelt steroidpreparat for eliminering av allergiske sykdommer i nesen. Den rimeligste analogen til Avamis nesespray. Lindrer nesesymptomer synlig fra den første applikasjonen:

  • Hypertrofi av neseslimhinnen.
  • Lindrer hevelse i nasopharynx.
  • Reduserer neselekkasje.

Effektiv i tilfelle:

  • Rhinitt allergisk natur.
  • Polyposeprosess.
  • Eksudativt otitis media.

Det er mye brukt i pediatrisk praksis i komplekse tiltak i behandlingen av adenoidhypertrofi.

Postoperativt foreskrevet for polypper og cyster i bihulene.

Handlingens topp utvikler seg i etapper og forekommer i løpet av få dager. Ikke vanedannende. Hvis doseringsregimet overholdes, minimeres risikoen for bivirkninger.

  • Spray naz. 50 mcg / dose 120 doser - 350 rubler.

2. Fliksonase (Spania). Eksakt analogt for virkestoffet i Avamis. En effektiv hormonspray for behandling av ØNH-sykdommer med en allergisk orientering. Har en langvarig handling.

Eliminerer nesetetthet, smerter i nesen, hevelse i slimhinnene i nesegangene og nasopharynx. Indikasjonene for bruk er:

  • Langvarig vasomotorisk rhinitt.
  • Adenoiditis.
  • Allergi mot blomstrende planter.

Det brukes med suksess i komplekse tiltak før og etter kirurgi for polypose eller blærekatarr i brysthulen.

Antall doser er nok for en fullstendig kursterapi.

Effektive erstatninger for terapeutisk handling

1. Nasobek (Israel). Den betennelsesdempende analogen til sprayen er billigere enn Avamis basert på beclometason. Undertrykker betennelsesformidlere.

På kort tid eliminerer smertefulle symptomer: nysing, irritasjon, kløe i nesegangene, slimutflod.

Lindrer pustethet av bihulebetennelse. Gjenoppretter puste i nesen.

  • Et effektivt medisin mot allergisk, vasomotorisk rhinitt.

Den terapeutiske effekten øker gradvis over 5-7 dager. Passer for kursbruk. Langvarig bruk kan forårsake neseblod.

  • Spray naz. 50 mcg / 200 doser - 180 rubler.

2. Nosefrin (Russland). En syntetisk glukokortikoid analog erstatning er billigere enn Avamis. Normaliserer nasal pust og luktesans. Et effektivt middel i tilfeller:

  • Allergisk betennelse i neseslimhinnen med spredning til paranasale bihuler.
  • Akutt bihulebetennelse.
  • Polypose av nesen.
  • Mye brukt for å forhindre sesongbasert allergisk rhinitt.
  • Flaske med 50 μg / dose 120 doser 18 g - 370 r.

3. Tafen nasal (Sveits). Glukokortikooid medikament for aktuell bruk i ØNH-praksis. Den aktive ingrediensen budesonid er aktiv i alle faser av en allergisk reaksjon.

På den andre - tredje behandlingsdagen noteres en positiv terapeutisk effekt og en stabil forbedring av pasientens tilstand. Denne analoge dråper Avamis stopper:

  • Syndrom for betennelse i slimhinnen i nesen.
  • Overfølsomhet for forskjellige eksogene og endogene allergener.
  • Reaksjoner på ytre refleksstimuli (lukt, støv, pollen, støv, etc.).

Kan foreskrives etter kirurgiske inngrep i nesehulen for å helbrede og gjenopprette slimhinnen.

  • Spray 50 mcg / 200 doser - 360 rubler.

Liste over billige analoger av Avamis, pris

Våren og påfølgende sommer, til tross for den behagelige varmen etter en kald vinter, kan føre til en rekke problemer for allergikere. Oftest blir de møtt med symptomer på en rennende nese og andre ubehagelige samtidige negative fenomener under blomstringen av forskjellige vegetasjoner. Mot disse plagene kan stoffet Avamis effektivt bekjempe. Det er en intranasal spray som er godt etablert i det farmasøytiske markedet. Til tross for effektiviteten til det medisinske produktet, er det ikke sikkert mange pasienter er fornøyde med det ganske høye prislappen. I dette tilfellet kan billige erstatninger komme til unnsetning..

Hva sprayen hjelper med

Indikasjoner for bruk:

Hovedindikasjonen er behandling av symptomer på forkjølelse som oppstår sesongmessig eller konstant hos voksne og barn over to år.

Kontra

  • Personer med en sterkt uttalt negativ reaktivitet mot sammensetningen;
  • Har et ustabilt leversystem;
  • Ikke anbefalt for barn under 2 år på grunn av utilstrekkelige data om den aktive ingrediensen.

Mulige negative reaksjoner

Tåles stort sett godt. Oftest har pasienten utslipp av blod fra nesen. Det er spesielt sannsynlig med langtidsbehandling - over halvannen måned. Hos mindreårige forekommer magesår. Utseendet til utslett, urticaria, hevelse er ekstremt sjelden..

Viktige punkter i den terapeutiske perioden

  • Overføring av aktive elementer av stoffet hos pasienter med leverdysfunksjon kan forårsake endringer i absorpsjonen. I dette tilfellet er ikke dosejustering nødvendig.
  • Påvirker ikke evnen til å kontrollere mekanismer som krever økt konsentrasjon og ansvar, inkludert kjøretøyer;
  • Ikke la medisiner komme inn i øynene. Ellers skyll dem med mye vann som en hastesak..

Er det lov å bruke til gravide og ammende kvinner?

I disse bestemmelsene bestemmes behovet for medikamentell behandling av en kvalifisert lege. I de fleste tilfeller er det bare tillatt i situasjoner der fordelene for morens kropp virkelig er høyere enn skadelige effekter på fosteret eller babyen. I tillegg var det ingen spesifikke data om studier om påvirkningstema i disse periodene..

Vilkår for bruk

Instruksjoner for bruk

- Intranasalt administrert farmasøytisk produkt. Oppnåelse av maksimal handling er sikret med streng overholdelse av planen for aktivering som er etablert av legen. Etter første bruk vil den gunstige effekten merkes minst etter 8 timer.

- For å bekjempe allergisk rhinitt, anbefales pasienter fra 12 år å sprøyte to sprayer i begge neseborene en gang om dagen (totalt - 110 mcg). Ved positiv effekt reduseres den daglige dosen til 55 mcg.

- For mindreårige i alderen 2 til 11 år anbefaler eksperter å starte terapi med en enkelt dose på 55 mcg per dag. Ingen forbedring, kan økes opp til 110 mcg.

- Før du tar i bruk, må du forberede deg nøye. På grunn av det faktum at medisinen er en ganske tykk løsning, bør sprayen ristes i ti sekunder for enkel administrering. Dette vil gjøre det mer flytende og sprøyte bedre. Fjern deretter hetten og trekk den med pekefingeren og tommelen, hold den stående og pek bort fra deg. Deretter må du trykke på knappen og gjøre minst 6 klikk. Først etter de listede manipulasjonene bør du begynne å bruke.

Legemiddeladministrasjonsordning:

  • Rist flasken;
  • Fjern beskyttelseshetten;
  • Etter å ha ryddet nesehulen, hever du hodet;
  • Sikt sprøytedysen mot den ytre veggen av nesen for å sikre riktig forstøvning;
  • Etter å ha fjernet sprayen fra neseborene, pust ut gjennom munnen;
  • Gjenta de samme prosedyrene med andre nesebor;
  • Lukk flasken og gjem deg utenfor rekkevidde for barn.

Hvor mye koster Avamis: pris på et apotek

Selges etter legens resept. I følge ressursen apteka.ru, i Moskva, vil denne medisinen koste 629 rubler. I regionene er kostnadene praktisk talt de samme.

Liste over billige alternative erstatninger for russisk og utenlandsk produksjon

På denne listen presenteres medisiner som kvalitativt kan erstatte det aktuelle middelet. Alle av dem har en enkelt form for frigjøring - spray for intranasal administrering.

Navnet på den analoge er billigere enn Avamis sprayApteka.ru (pris i rubler)Piluli.ru (pris i rubler)
MoskvaSPbMoskvaSPb
Nazonex492446487449
Desrinitis387365394360
Nosephrine310-372384
Tafen nasal363329359331
Nazarel373335358330
Nasobek180180201174

Nazonex - (produsent - Belgia / Russland)

Det er foreskrevet for rhinitt som oppstår sesongmessig eller regelmessig. Det vil hjelpe både voksne og barn over tolv år. Kompetent i kampen mot bihulebetennelse.

Vil ikke kurere personer med dårlig assimilering av komponenter, de som har smittsomme (bakterielle og virale) lesjoner inne i nesen. Det er forbudt i terapi for pasienter etter operasjoner eller skader i nesehulen, i nærvær av tuberkulose av enhver type, forventer og ammer et barn.

Etter introduksjonen av Nazonex vises frigjøring av blodpropp noen ganger som en bivirkning, opp til rikelig blødning, en brennende følelse, irritasjon. Mindreårige har sannsynligvis migrene, hyppig nysing.

Dezrinit - (Tsjekkia)

Etter innsetting i nesehulen, overvinner den effektivt sesongbetont og vedvarende rhinitt - for pasienter fra 2 år. Med en økning i bihulebetennelse, som vil bli ledsaget av antibiotikabehandling, foreskrives den til personer over 12 år. Effektivt i forebyggende tiltak - det brukes flere uker før begynnelsen av blomstringssesongen.

Kontraindisert ved overfølsomhet, har mekanisk skade på nesen og å være i tilstand etter operasjonen. Ikke foreskrevet i tilfelle diagnostisert tuberkulose, sopp, herpesvirus, inkludert med skade på synsorganene.

Som parallelle bivirkninger er det en følelse av mild smerte, kløe, en svak hudreaksjon, frigjøring av neseslim med blodige flekker.

Nosephrine - (innenlandsk alternativ)

Produsert av legemiddelfirmaet St. Petersburg. Lindrer vel betennelse og hevelse i bihulene. La oss bekjempe allergier bare fra 2 år og fra 12 år - det vil bidra til å forhindre sesongens manifestasjon. Spesialisten anbefaler ofte Nosephrine for bihulebetennelse og rhinosinusitis, for mindreårige med polypose.

Parallelle sidereaksjoner - identiske med det ovennevnte.

Tafen nasal - (Sveits / Slovenia)

Har kraftige anti-allergifremkallende egenskaper og selges til en overkommelig pris. Legemidlet bremser aktiviteten til induksjonsceller som er ansvarlige for betennelsesprosesser. Som et resultat reduseres de karakteristiske tegnene på allergisering.

Kvalitativt behandler rhinitt av vasomatøs og allergisk type og polypper. Det er ikke tillatt å ta under seks år, i løpet av amming, med lungetuberkulose, en sterk negativ reaksjon på den viktigste aktive ingrediensen i stoffet. Praktiserbarheten av bruk av den gravide bestemmes av legen, styrt av regelen om fordel-skade-forholdet.

Luftveiene tåler irritasjon av slimhinnene i luftveiene, det er alvorlig nysing, blødning, smertsyndrom av ubetydelig karakter. Disse situasjonene er ganske sjeldne, og etter hvert passerer de på egen hånd..

Nazarel - (Tsjekkia / Israel)

En lignende, billig erstatning produseres av et tsjekkisk selskap, med støtte fra et israelsk farmasøytisk selskap. Det skiller seg blant annet ved at det allerede etter to timer etter påføring gir fjerning av ødem og lindrer betennelse i øyne og nese. Deretter undertrykkes den allergiske tilstanden.

Den skiller seg ut blant at den ikke bare kjemper mot den eksisterende plagen, men også advarer dem. Så hjelper Nazarel i begynnelsen av sesongens blomstring av forskjellige vegetasjoner.

Medisinen er ikke egnet for de som har traumatiske eller ulcerøse lesjoner i neseslimhinnen, virale plager, parallell bruk av kortikosteroider som hjelper til å bekjempe astma.

Nasobek - (Israel / Tsjekkia)

Det er det rimeligste generiske medikamentet som er studert. I tillegg til indikasjonene nevnt over, inkluderer hans kompetanse forbedring av det naturlige avfallet av akkumulert slim i nesehulen. Fjerner symptomene på en rennende nese helt, provosert av hyperallergi og andre opphav.

Eksperter foreskriver ikke Nasobek til de som er utsatt for neseblødninger, er i rehabiliteringsperioden etter operasjonen, alvorlig skade, siden bivirkninger kan stoppe restitusjonsprosessen. Sykdommer av sopp, viraltype, tuberkulose - grunnlaget for å nekte denne medisinen.

Konklusjon om tilgjengelige sprayutskiftningsprodukter

En studie av det innenlandske markedet for farmakologiske produkter viste at det er et tilstrekkelig antall anti-allergiske medisiner. Deres tilgjengelighet lar deg hjelpe alle deler av befolkningen, spesielt trengende. Produsenter av billige generiske produkter er både russiske og utenlandske selskaper. Allergi i form av en rennende nese er en ubehagelig og ved første øyekast ikke farlig sykdom. Likevel provoserer selvbehandling av denne sykdommen fremveksten av alvorlige komplikasjoner. Derfor krever denne tilstanden diagnose og behandling av høy kvalitet under tilsyn av kvalifiserte spesialister..

Dyre medisiner og billigere analoger derav (50 bilder)

Hva er analogene til sprayen "Avamis" billigere??

Prisen på Avamis er egentlig ikke billig - 620 rubler (120 doser), men hvis du kobler sammen matematikken, er det lett å anslå at med en enkelt dose per dag vil en injeksjon konsumere to doser av stoffet (to nesebor = to doser), derfor vil stoffet vare i 60 dager, dvs. for to måneder. Det er allerede mye enklere, bare 310 rubler blir brukt per måned.

Men til tross for vår beregning, gjenstår pasientens ønske om å kjøpe en analog Avamis til en billigere pris, og pasienten prøver å finne et legemiddel der prisen og kvaliteten tilsvarer hovedmedisinen..

Først av alt, bør man se etter analoger som ligger i nærheten av virkestoffet, fordi det er ingen strukturell analog. De nærmeste erstatningene for Avamis er hormonelle medikamenter Fliksonase, Sinoflurin, Nazarel og Nasonex, de tre første er de nærmeste i molekylær sammensetning.

Hva foretrekker jeg Fliksonase eller Avamis, Nazonex eller Avamis, Nazarel eller Avamis? I denne forbindelse kan svaret bare fås individuelt på kontoret til en otolaryngolog eller allergiker. Hvert klinisk tilfelle er spesielt, og bare legens erfaring vil hjelpe deg med å navigere i de vanskelige problemene med medisinsk terapi.

Når man prøver å kjøpe en billig analog av Avamis, blir pasienter møtt med at legen tilbyr et utvalg av medikamenter som er enda dyrere - Nasonex eller Fliksonase, og insisterer på at terapi vil være mer effektivt når man bruker noen av disse tre medisinene.

I vår artikkel er det bare billige analoger som vurderes, men som et unntak vil vi kort fokusere på Nasonex og Flixonase spray, siden medisinene, til tross for de høye kostnadene, har ledende posisjoner på resept i stedet for Avamis, og ideen om dem, må pasienter nødvendigvis ha.

Suprax eller Augmentin

Augmentin er et kombinasjon av antibiotika som inneholder amoxicillin og clavulansyre. Det tilhører gruppen penicilliner, og er derfor et mindre effektivt medikament enn Suprax. Dette antibiotikumet brukes til å behandle enkle bakterielle infeksjoner..

En voksen pasient må ta Augmentin 2-3 ganger om dagen, avhengig av den etablerte diagnosen. I dette tilfellet tas suprax en gang om dagen, noe som absolutt er mer praktisk..

Fordelene med Augmentin er en mer skånsom effekt på menneskekroppen, og bivirkninger er sjeldne..

Ulempene med stoffet inkluderer:

  • du må ta et antibiotikum flere ganger om dagen;
  • Augmentin er effektivt bare i behandling av milde bakterielle infeksjoner.

Bare en lege kan plukke opp analoger av Suprax. Dette skyldes det faktum at bare en spesialist vil være i stand til å vurdere alvorlighetsgraden av sykdomsforløpet og mulig effektivitet av de anvendte generene. I tillegg er antibiotika potente medikamenter, og derfor krever inntaket at de følger en rekke regler:

  • du kan ikke foreskrive medisinen selv uten anbefaling fra den behandlende legen;
  • dose og hyppighet av administrering av antibiotika bør følges nøye.

Det er nødvendig å fullføre et behandlingsforløp med alle slags antibiotika fullstendig, siden for tidlig tilbaketrekking av stoffet kan føre til utvikling av resistens (resistens) hos bakterier, og det brukte virkestoffet vil være ubrukelig i fremtiden.

Hvordan beregne medisindosen for et barn? - Doktor Komarovsky

Ergoferon eller anaferon

Nær komposisjonen nær Ergoferon er stoffet Anaferon, som også tilhører interferonindusere, men har en annen sammensetning.

Begge legemidlene er produsert av innenlandske farmakologiske selskaper, tolereres godt, er ikke giftige og brukes ofte i pediatri..

Anaferon til barn kan brukes fra 1. måned av livet, mens Ergoferon fra 6 år. Prisen på Anaferon er litt lavere, den er omtrent 240 rubler for en pakke med 20 tabletter.

Et særtrekk ved de to fondene er mangelen på antiallergisk effekt i Anaferon, noe som gjør det svakere.

Ergoferon takler raskt forkjølelsessymptomer, hjelper til med å eliminere en rennende nese og hoste, forhindre utvikling av bronkospasme.

Anaferon har ikke slike egenskaper. Det undertrykker bare virusens vitale aktivitet, og gjør det umulig for spredning og reproduksjon..

Urtemotparter er billigere enn Sinupret

Kostnadene for Sinupret varierer litt avhengig av utgivelsesform:

  • dragee, 50 stk. - fra 360 rubler.
  • dråper, 100 ml - fra 370 rubler.

Når du velger en erstatning for det originale stoffet, bør du ta hensyn til kombinasjonsmedisiner som tynner slim og samtidig lindrer hevelse og betennelse. Listen over billigere planteanaloger til Sinupret er som følger:

Listen over billigere planteanaloger til Sinupret er som følger:

  • Korizalia - fra 300 rubler.
  • Agri - fra 90 rubler.
  • Kok - fra 120 rubler.
  • Umckalor - fra 290 rubler.

De beskrevne medikamentene er ikke eksakte strukturelle generiske stoffer, men har en urtesammensetning og kan brukes som en analog av Sinupret etter forhåndsavtale med den behandlende legen.

Indikasjoner for bruk og dosering

Teraflu er ment å lindre symptomene på smittsomme og inflammatoriske sykdommer: ARVI, influensa, som er ledsaget av en betydelig økning i kroppstemperatur, utvikling av frysninger, verkende ledd, rennende nese, hodepine og muskelsmerter.

Legemidlet er beregnet for oral administrering, tidligere er innholdet i posen fortynnet med varmt vann. En liten mengde sukker kan tilsettes for å forbedre smaken.

Det er lov å bruke stoffet tre ganger per dag. Det beste er å bruke medisinen før sengetid..

Hvis det ikke er observert en positiv effekt etter 72 timer, er det nødvendig å oppsøke lege igjen og revidere behandlingsregimet.

Liste over erstatninger med lignende handling, billigere enn Amiksin

Amiksins pris i januar 2018: for 125 mg tabletter, 6 stk. - fra 610 rubler, 10 stk. - fra 960 rubler og 60 mg, 10 stk. - fra 580 rubler.

Legen vil hjelpe deg med å velge en billigere analog av Amiksin fra følgende liste:

  • Tilaxin - fra 220 rubler. - en nøyaktig strukturell erstatning som har samme sammensetning, virkningsmekanisme og indikasjoner for bruk. Tilsvarende erstatning for Amiksin.
  • Ergoferon - fra 320 rubler. - presentert i form av tabletter for resorpsjon, et medikament med en omfattende liste over indikasjoner og god toleranse Forskjeller i sammensetning og virkningsmekanisme.
  • Kagocel - fra 240 rubler. - effektiv medisin i form av tabletter for intern administrasjon. Kompatibel med andre antivirale midler.
  • Arbidol - fra 240 rubler.
  • Rimantadin - fra 70 rubler. stoffet viser aktivitet bare mot influensa A, brukes til behandling og forebygging hos pasienter over 7 år. Til tross for budsjettkostnadene, er det mange ganger dårligere enn Amiksin når det gjelder effektivitet.
  • Ribavirin - fra 180 rubler. - et antiviralt medikament, som har et bredt spekter av virkning, er aktivt mot DNA og RNA-virus. Brukes i behandling av kronisk hepatitt i kombinasjon med alfa-interferoner. Legemidlet har en mer omfattende liste over kontraindikasjoner og mulige bivirkninger.
  • Cycloferon - fra 190 rubler. (10 tabletter, 150 mg) - tabletter for behandling av influensa, ARVI, herpes hos voksne og barn over 4 år. Vel tolerert av pasienter, kan brukes i kombinasjon med andre medisiner.

Avamis eller metaspray

Denne erstatningen og analogen av avamis er inkludert i kategorien kunstige kortikosteroider. Metaspray er egnet for lokal anvendelse. Midlet har klare betennelsesdempende egenskaper og brukes til å behandle sesongmessige og helårs allergisk rhinitt. Legemidlet kan brukes fra 2 års alder. Det har blitt brukt som et forebyggende stoff siden 12-årsalderen. Takket være dette middelet reduseres allergisymptomer etter 10-12 timer.

I dette tilfellet kan midlet provosere uønskede helseeffekter. De manifesterer seg som hodepine, en brennende følelse i nesen og blødning. I sjeldne tilfeller er det fare for allergi.

Denne analoge og erstatningen som er billigere enn Avamis, kan ikke brukes til smittsomme lesjoner i nesen, tuberkulose, intoleranse overfor virkestoffene i stoffet. Restriksjoner inkluderer også kirurgiske inngrep og skade på nesen..

Avamis eller Nazarel - hva du skal velge

Velge nazarel eller avamis, er det nødvendig å analysere effekten av disse stoffene. Begge medisinene tilhører den samme gruppen - glukokortikosteroider, som er beregnet på intranasal bruk. Samtidig frigjøres nazarelspray bare i beholdere med et volum på 120 doser..

Nazarel (Tsjekkia) er billigere enn Avamis, og koster omtrent 350-420 rubler.

Dette middelet har en antihistamineffekt, takler puffiness og hjelper til med å stoppe betennelsesforandringer i slimhinnene. Indikasjonene er de samme som avamier. I dette tilfellet kan verktøyet bare brukes fra 4 år, mens avamis er tillatt så tidlig som 2 år. Spraynazarel tillates brukt to ganger om dagen, mens avamis tillates brukt bare en gang.

Denne analogen av Avamis-sprayen bør brukes med stor forsiktighet i tilfelle herpesinfeksjon og skade på luftveiene. I tillegg er det nødvendig med et antiviral eller antibakteriell terapi

Det er ingen slike advarsler i instruksjonene for avamier..

Bivirkninger av Nazarel inkluderer oftalmiske patologier - grå stær, glaukom, økt intraokulært trykk. I tillegg kan midlet provosere binyreskader og utvikling av osteoporose, spesielt hos kvinner. Ved langvarig behandling er det fare for veksthemming. Derfor passer ikke denne billige analogen til Avamis for barn.

Når et analogt valg er nødvendig?

Hvis det er nødvendig å velge en erstatning, anbefales det å konsultere legen din uten å mislykkes. De tar hensyn til det kliniske bildet av sykdommen, det aktive stoffets toleranse og den terapeutiske effekten fra anbefalt behandlingsregime.

Valg av en nøyaktig strukturell analog med samme aktive ingrediens kan være nødvendig hvis kostnadene for det opprinnelige medikamentet ikke er egnet for pasienten.

Når en medisin ikke bidrar til å gi riktig terapeutisk resultat, reviderer legen behandlingsregime og kan foreskrive et antibakterielt medikament med en annen aktiv ingrediens eller erstatte det med medisiner fra andre farmakologiske grupper.

Med intoleranse for den aktive komponenten og utviklingen av uønskede bivirkninger, vurderer de også valg av en erstatning.

Indikasjoner for forskrivning av stoffet

Suprax brukes til å behandle sykdommer som er provosert av en patogen mikroflora som er følsom for effekten av cefixime.

For å maksimere effektiviteten av behandlingen, anbefales det å først utføre en bakteriologisk analyse for å bestemme graden av følsomhet for virkningen av stoffet.

I samsvar med bruksanvisningen er antibiotika indikert for bruk i terapi:

  • luftveisinfeksjoner, inkludert bronkitt, lungebetennelse;
  • sykdommer i ØNH-organer av en smittsom art, inkludert angina, bihulebetennelse, bihulebetennelse, frontal bihulebetennelse, faryngitt, otitis media;
  • akutte og kroniske former for sykdommer i urinorganene, inkludert blærekatarr, pyelonefritt, prostatitt, uretritt; ukomplisert gonoré.

Alt antibiotika foreskrives utelukkende av den behandlende legen, starter med den minst potente av dem. Det er uakseptabelt å bruke sterke antibakterielle medisiner for behandling av milde bakterielle sykdommer, siden patogener kan utvikle resistens mot deres effekter.

Doserings- og bruksregler

Den første bruken av Nazonex begynner med en innledende forberedende "kalibrering", som er 6-7 tomgangspresser av doseringsenheten.

Dette vil etablere en typisk hovedkomponentleveranse, hvor omtrent 100 mg mometasonfuroat blir kastet ut med hver presse, det vil si 50 ug rent glukokortikoid. "Kalibreringen" må gjentas hvis legemidlet ikke har vært brukt på 2 uker.

Rist flasken før hver spraying, siden stoffet er en suspensjon der mometasonpartikler er jevnt fordelt.

Hvis dysen er tilstoppet, må den fjernes forsiktig, skylles under kaldt rennende vann og tørkes.

For å oppnå maksimal terapeutisk effekt, bør legemidlet brukes riktig:

  • rense nesehulen til slim og skorper med saltvann;
  • lukk den ene nesegangen og sett dispenseren inn i den andre;
  • løft hodet litt, andpust deretter dypt med nesen og trykk på sprayen.
  • pust ut gjennom munnen.

For barn fra 2 til 11 år er den terapeutiske dosen en injeksjon (50 mgk), for ungdommer fra 11 år og voksne - 2 klikk, det vil si 100 μg. Bruksanvisningen antyder flere behandlingsplaner med nazonex:

  • behandling av sesongbasert og kronisk rhinitt av allergisk karakter: for voksne og barn fra 2 år, 1 terapeutisk dose per nesebor en gang om dagen. Vedlikeholdsterapi - 1 trykk, det vil si 50 mcg mometason. I alvorlige tilfeller er en enkelt doseøkning opp til 4 trykk tillatt, det vil si 400 mgk.
  • Som en del av hjelpeterapi for akutt bihulebetennelse: voksne pasienter og ungdommer over 12 år, en dose to ganger om dagen. I mangel av positiv dynamikk, er det tillatt å øke dosen til 4 injeksjoner 2 ganger om dagen..
  • Nasale polypper: For voksne og ungdommer over 18 år, en terapeutisk dose to ganger daglig. Etter at symptomene har sunket, blir medisinen påført en gang om dagen i samme dose. Som en profylakse begynner Nasonex å bli brukt 20 dager før blomstringen av en plante, hvis pollen er et potensielt allergen, i ovennevnte dose en gang om dagen.

Dosen av stoffet velges individuelt for hver pasient av den behandlende allergologen eller otolaryngologen.

Beskrivelse av stoffet Avamis

Denne medisinen inneholder et fluorert kortikosteroid. Det aktive stoffet i sprayen er flutikasonfuroat. Dette middelet har en kraftig betennelsesdempende effekt. Kostnadene er omtrent 550 rubler.

Legemidlet er et effektivt stoff i utviklingen av allergisk rhinitt. Den brukes utelukkende intranasalt. Før du begynner introduksjonen, må du riste flasken, deretter fjerne beskyttelseshetten og slipp produktet ut i luften.

For å bruke sprayen, må du gjøre følgende:

Vipp hodet, sett en spray inn i nesen og pek dysen vekk fra nesebroen.
Trykk på knappen på dysen mens du inhalerer gjennom nesen.
Pust ut gjennom munnen.
Gjør det samme for det andre hullet.
Lukk sprøytehetten.
Det er viktig å tørke av vedlegget tørt etter bruk..

Doseringen bør velges av en spesialist avhengig av alder:

  • voksne og barn etter 12 år får forskrevet 2 injeksjoner;
  • barn 6-12 år er vist en injeksjon;
  • for eldre mennesker kan volumet ikke justeres.

For å oppnå gode resultater, må stoffet brukes regelmessig. Som regel forekommer effekten innen 8 timer etter den første applikasjonen. Det maksimale resultatet oppnås etter noen dager. Varigheten av behandlingen er foreskrevet av legen. Noen ganger må du bruke produktet i hele kontakttiden med allergenet..

Analoger av russisk produksjon

Medisiner fra en innenlandsk produsent er listet opp i tabellen nedenfor.

LegemiddelnavnGjennomsnittspris i rublerKarakteristisk
beklometason255-440Glukokortikosteroid medikament med anti-allergisk og betennelsesdempende virkning. Finnes i form av en inhalasjonsaerosol. Indikasjoner for bruk inkluderer bronkial astma og allergisk rhinitt. Blant kontraindikasjonene er tuberkulose, 1 trimester av svangerskapet, candidiasis i øvre luftveier..
Nazonex450-820Finnes som nesespray. Den aktive ingrediensen er mometason. Det er indikert for behandling av allergisk rhinitt, akutt bihulebetennelse og rhinosinusitt, nesepolypose, samt for å forhindre sesongens rhinitt. Stoffet produseres også i Belgia, USA.
Mometasone170-350Legemidlet brukes ved innånding og intranasal. Slipp form - lotion, salve, krem, spray. Det siste er foreskrevet for allergisk rhinitt, polyposis, bihulebetennelse. Billig synonym for russisk produksjon.

Analoger av Nazonex er billigere

Noen ganger blir det nødvendig å velge billigere analoger av Nazonex, hvis effektivitet ikke vil være lavere enn det opprinnelige middelet. Prisen på et medikament med et volum på 60 doser varierer fra 420 til 500 rubler, 120 doser - fra 700 til 870 rubler.

Analoger har en lignende effekt, men kan avvike i sammensetning. Samtidig takler de også manifestasjoner av allergier, betennelser og astmaanfall effektivt..

Det eneste generiske medikamentet (med samme sammensetning som Nasonex) er det tsjekkiske "Desirint", som koster 350 rubler for 140 doser. Begge medikamentene er identiske, men listen over bivirkninger i substituttet er lengre og under administrasjonsprosessen kan forekomme: angst, hyperaktivitet, søvnforstyrrelser, glaukom, grå stær.

Listen over medikamenter med lignende effekt og lavere pris er som følger:

  • Rinoclenil (beclamethason) - 200 doser 370 rubler;
  • Fliksonase (flutikasonpropionat) - 120 doser 780 rubler;
  • Nazarel (flutikasonpropionat) - 120 doser 400 rubler;
  • Avamis (flutikasonfuroat) - 120 doser på 725 rubler;
  • Nasobek (beclamethason) - 200 doser 180 rubler;
  • "Tafen nasal" (budesonide) - 200 doser 420 rubler;
  • Polydexa (deksametason, fenylefrin, polymyxin, neomycin) - 295 rubler;
  • Sinoflurin (flutikasonpropionat) - 120 doser 390 rubler.

Bare en lege kan velge en lignende erstatning for Nasonex, basert på en tidligere samlet historie og alvorlighetsgraden av symptomer. Selvmedisinering i dette tilfellet er farlig med bivirkninger og kan forverre pasientens tilstand..

Fliksonase eller Avamis - som er bedre?

Fliksonase (Polen, Spania) representerer også en gruppe intranasale glukokortikoider. Det har antiødem, anti-allergisk (de er ikke indikert i instruksjonene for Avamis) og moderat betennelsesdempende effekt. Det produseres i glassflasker laget av mørkt glass i en dosering på 60 og 120 (Avamis har også 30 doser).

Legemidlet er godkjent for bruk bare fra 4 år, Avamis - fra fylte to år. I tillegg til Avamis Fliksonase brukes til å lindre symptomer på alle typer allergisk rhinitt.

Kontraindikasjoner er stort sett like, men det er et poeng i instruksjonene du bør ta hensyn til - dette er herpesinfeksjoner (spesielt den aktive fasen)

Bivirkningene av medisinene er stort sett like, men det er sporadiske bevis på grå stær, glaukom og økt intraokulært trykk ved bruk av Flixonase. Dette fenomenet ble lagt merke til ved langvarig bruk av stoffet (mer enn 1 år).

Ulempen med Fliksonase er prisen, en flaske på 120 doser koster omtrent 750 rubler, noe som er 130 rubler dyrere enn Avamis.

farmakologisk effekt

Amoxicillin er et antibakterielt medikament fra penicillin-gruppen. Viser høy effektivitet i kampen mot forskjellige sykdomsfremkallende bakterier som kan provosere smittsomme og inflammatoriske prosesser i kroppen.

Stoffet tilhører et bredt spekter av medikamenter. Har en skadelig effekt på aerobe, gram-positive og gram-negative bakterier.

Ved å ta Amoxicillin kan du blokkere mikrobielle celler, stoppe deres reproduksjon og spre seg i kroppen.

Antibiotikumet virker på cellenivå, men fortsatt, til tross for medisinens høye effektivitet, er mange sykdomsfremkallende bakterier ikke følsomme for stoffet.

I slike tilfeller foreskriver legen et lignende medikament fra en annen gruppe antibakterielle midler.

Nazonex eller Avamis - som er bedre?

Begge medikamentene er glukokortikoider og er tilgjengelige som en intranasal spray, men sammensetningen deres er forskjellig. Den aktive ingrediensen i Nazonex er mometasonfuroate. Hetteglass er tilgjengelige i form av 60 eller 120 doser, doseringen av 30 doser, som i Avamis, er fraværende. Nasonex - spray av det belgiske selskapet Schering-Plough Labo N.V..

Når det gjelder prisen er Nasonex ikke en billig analog, prisen for en flaske på 120 doser er omtrent 800 rubler.

Nazonex har antiinflammatoriske og antihistamineffekter, Avamis - bare antiinflammatorisk. Legemidlene er like i indikasjoner og kontraindikasjoner, som ikke kan sies om bivirkninger, Nazonex har flere av dem (i henhold til instruksjonene). Doseringene av Nazonex og Avamis er praktisk talt de samme. Vilkårene for lagring av medisiner er forskjellige.

Hvilket medikament som er bedre er vanskelig å si. Begge produktene er av høy kvalitet og effektivitet som nærmer seg 100%.

Vi vurderte instruksjonene for bruk av nazonex og billige analoger i denne artikkelen..

Indikasjoner for bruk og dosering

Å ta sirup og tabletter er indisert for pasienter med:

  • Bronkitt astma.
  • Eczeme.
  • Kløe forårsaket av enhver tilstand (bortsett fra kolestase).
  • Dermatose, ledsaget av intens kløe: med nevrodermatitt, atopisk dermatitt.
  • Sesong- og helårs rhinitt.
  • Allergisk konjunktivitt.
  • pollinose.
  • Quinckes ødem.
  • Elveblest av alle opphav.

Medisinen brukes uansett matinntak, skylles ned med vann. Sirup er tillatt for pasienter fra 2 år og tabletter fra 6 år.

Virkestoffet virker i lang tid, så det er nok å bruke medisinen en gang om dagen, før sengetid.

Under behandling med Cetrin er det forbudt å drikke alkohol. Det anbefales også å avstå fra aktiviteter som krever økt konsentrasjon av oppmerksomhet..

pillersirup
  • 6-12 år gammel: 0,5 tabletter.
  • 12 år gamle voksne: 1 tablett hver.
  • Pasienter med nedsatt nyrefunksjon: 0,5 tabletter.
  • 2-6 år: 5 ml Cetrin 1 gang per dag. Med dårlig toleranse for høy dosering blir sirupinntaket delt i 2 like deler: om morgenen og kvelden, 2,5 ml hver.
  • 6 år voksne: 10 ml en gang i døgnet. Ved behov kan dosen også deles opp i flere doser i løpet av dagen..
  • Med en reduksjon i nyrefunksjon, tas sirup 5 ml daglig.
  • Ved alvorlig nyresvikt: 5 ml annenhver dag.

Gjennomsnittlig brukstid - opptil 1 måned.

Med transformering av allergier til en kronisk form kan legen anbefale et lengre inntak av Cetrin (opptil seks måneder).

Medisinen er ikke beregnet på selvmedisinering, forhånds konsultasjon med lege er påkrevd.

Ingavirin eller Grippferon

Grippferon er et medikament med betennelsesdempende, immunmodulerende, antivirale effekter.

Skiller seg fra Ingavirin doseringsform: den selges på apotek i form av nesespray og nesesalve. Det aktive stoffet i sprayen er humant alfa-interferon, salven inneholder i tillegg loratadin.

Med utviklingen av de første tegnene på sykdommen, bør medisinen brukes i 5 dager i henhold til en viss ordning.

  • I tilfelle det var kontakt med en infisert person, anbefales det å bruke aldersdoseringen av stoffet to ganger om dagen.
  • For å redusere sannsynligheten for infeksjon i løpet av sesongens forverring av infeksjonen, anbefales Grippferon å brukes om morgenen i samsvar med aldersdoseringen og overholdelse av et intervall på 1-2 dager.
Doseringsbord etter alder
AlderDosering
Barn under 12 måneder1 dose medisiner i hvert nesebor opptil 5 ganger om dagen
1-3 år2 doser medisiner i hvert nesebor opptil 4 ganger om dagen
3-14 år gammel2 doser medisiner i hvert nesebor opptil 5 ganger om dagen
15 år og voksne3 doser medisiner i hvert nesebor opptil 6 ganger om dagen

Grippferon er foreskrevet for behandling og forebygging av influensa og SARS for voksne og barn, samt for gravide og ammende kvinner. Sprayen anbefales ikke å bli kombinert med bruk av lokale vasokonstriktormedisiner på grunn av risikoen for irritasjon i neseslimhinnen..

Legemidlet skal ikke brukes i tilfelle individuell intoleranse for interferon, samt ved alvorlige allergiske reaksjoner. Du kan kjøpe medisinen uten å presentere resept fra lege.

Liste over billige analoger for barn

Listen over medisiner som kan erstatte ACC for et barn er ganske omfattende, så vi vil vurdere tilgjengelige medisiner med god terapeutisk aktivitet.

  • Fluimucil er en strukturell analog av fremmedprodusert ACC basert på acetylcystein. Det produseres i forskjellige former, det kan foreskrives til barn etter 6 år. Stoffet brukes ofte mot sykdommer i luftveiene, lar deg fortynne og fjerne slim. Prisen avhenger av utgivelsesformen, men overstiger generelt ikke 200 rubler.
  • Mukaltin er en av de billigste og vanligste mukolytika. Sammensetningen inneholder marshmallowekstrakt. Den brukes til produktiv hoste, kan brukes i pediatri fra 3 år gammel, med unntak av allergi mot sammensetningen. Pris - 20 rubler for 10 tabletter.
  • Pertusin er en slimløsende og billig hostesirup basert på urteingredienser (timianekstrakt og kaliumbromid). Fremmer flytende og utslipp av tyktflytende slim, har en søt og behagelig smak. Kan brukes fra 3 år gammel. Kostnad fra 70 rubler for en flaske på 100 ml.
  • Ambroxol (for barn) er et medikament fra kategorien mukolytiske og slimløsende medisiner. For barn er den tilgjengelig i form av en sirup på 15 mg av det aktive stoffet. Lekarsto brukes ofte i praksis mot bronkitt, forkjølelse, lungebetennelse. Prisen i apotek overstiger ikke 80 rubler.
  • Alteika er et urtemedisin mot hoste med vanskelig sputum. Sammensetningen inneholder marshmallowrot. Det kan foreskrives for barn fra 1 år gammel. Prisen er omtrent 90 rubler per flaske.

Tamiflu eller Arbidol

Arbidol har både antivirale og immunstimulerende effekter.

Bruk av stoffet lar deg stimulere produksjonen av interferon, aktivere humoral og cellulær immunitet, forbedre den fagocytiske aktiviteten til makrofager (beskyttende celler i kroppen som er ansvarlig for fangst og omdirigering av patogene strukturer og partikler som er giftige for mennesker).

Hvis du tar stoffet, kan du redusere intensiteten av symptomene på akutte luftveisinfeksjoner og akutte luftveisinfeksjoner, for å øke perioden med remisjon med hyppige forverringer av kroniske infeksjoner av bakteriell karakter.

I motsetning til Tamiflu, er Arbidol et svakere medikament, det virker mer forsiktig, og det anbefales å bruke det i løpet av de første to dagene etter begynnelsen av tegn på sykdommen..

Samtidig har den god toleranse, forårsaker sjelden bivirkninger av kroppen og kan foreskrives til barn fra 2 år. Legemidler med egenskaper som ligner på Arbidol er beskrevet her.

Beskrivelse av stoffet Avamis

Legemidlet er et effektivt stoff i utviklingen av allergisk rhinitt. Den brukes utelukkende intranasalt. Før du begynner introduksjonen, må du riste flasken, deretter fjerne beskyttelseshetten og slipp produktet ut i luften.

For å bruke sprayen, må du gjøre følgende:

Vipp hodet, sett en spray inn i nesen og pek dysen vekk fra nesebroen.
Trykk på knappen på dysen mens du inhalerer gjennom nesen.
Pust ut gjennom munnen.
Gjør det samme for det andre hullet.
Lukk sprøytehetten.
Det er viktig å tørke av vedlegget tørt etter bruk..

Doseringen bør velges av en spesialist avhengig av alder:

  • voksne og barn etter 12 år får forskrevet 2 injeksjoner;
  • barn 6-12 år er vist en injeksjon;
  • for eldre mennesker kan volumet ikke justeres.

For å oppnå gode resultater, må stoffet brukes regelmessig. Som regel forekommer effekten innen 8 timer etter den første applikasjonen. Det maksimale resultatet oppnås etter noen dager. Varigheten av behandlingen er foreskrevet av legen. Noen ganger må du bruke produktet i hele kontakttiden med allergenet..

Avamis for barn fra forkjølelse

Hvis de vanlige dråpene med vasodilaterende virkning er maktesløse i kampen mot forkjølelse, foreskriver barneleger hormonelle medikamenter, inkludert Avamis. Men foreldre har en negativ holdning til slike medisiner, av frykt for bivirkninger.

Pluss avamier i påvirkning bare på lokal immunitet, og arbeider direkte i neseslimhinnen. Et minimum av et aktivt stoff som ikke er i stand til å ha en alvorlig effekt, kommer inn i blodomløpet. Symptomer på en overdose hos et barn er mulig mens du tar steroider og bruker en spray.

Legemidlet er indisert for barn fra 2 år og eldre med følgende problemer:

  • allergisk rhinitt, når rennende nese er vedvarende med alvorlig nesetetthet;
  • bihulebetennelse og andre plager ved ØNH-orientering;
  • adenoider, noe som vil øke effektiviteten av behandlingen.

Avamis forhindrer utvikling av komplikasjoner i form av betennelse i paranasale bihuler. Med bihulebetennelse reduserer stoffet hevelse i slimhinnen, og renser veien hvis punktering er nødvendig. Medikamentets effektivitet ble også notert med en bakteriell rhinitt med purulent utflod, men i forbindelse med medisiner mot antimikrobiell virkning.

Hvordan erstatte Avamis: billige analoger

Medisinske armaturer liker å rangere sykdommer: i første omgang - dette, i det andre - det. I følge statistikk, blant yrkessykdommer, er førsteplassen i hyppighet okkupert av allergier, som også elegant kalles "sivilisasjonens sykdom." Og det oppstår ikke bare i den profesjonelle sfæren, men også i hverdagen..

Om våren, på blomstringstidspunktet av et bredt utvalg av planter, mennesker som er mottakelige for denne plagen, selv om den klimatiske sonen forandrer seg: øynene blir betente, en ukontrollerbar rennende nese, duft vises. Verst av alt går dette ikke sporløst, men kan forvandles til alvorlige sykdommer som bronkialastma..

Siden det er et slikt fenomen som en allergi, så må det være medisiner, hvis ikke herding til slutt, så i det minste mykgjørende manifestasjoner. Den engelske hormonsprayen Avamis har dukket opp i lang tid. Billigere analoger kan heller tilskrives medikamentnyheter.

Grunnleggende analoger

Hver pasient vil at medisinen de skal få forskrevet, skal være effektiv og ikke for dyr. Selvfølgelig kan du ikke foreskrive et slikt stoff til deg selv, bare en ØNH-lege eller en allergiker skal gjøre dette. De kan kompetent sammenligne sammensetningen av Avamis og dens analoger, veie fordeler og ulemper og anbefale dette eller det andre middelet, bare billigere.

Nazarel og Nazonex, Sinoflurin og Fliksonase er navnene på de nærmeste erstatningene for Avamis, også produsert i form av sprayer..

I rettferdighet skal det bemerkes at noen av dem, særlig den belgiske Nasonex og den polske Fliksonase, er enda dyrere enn den "opprinnelige kilden".

Men det er verdt å ha en ide om dem, for når det gjelder utnevnelsen deres, i stedet for Avamis, er de i ledende stillinger, og garanterer nesten 100% effektivitet. La oss sammenligne dem i noen parametere med Avamis.

Nazonex

Det første av disse medikamentene refererer også til glukokortikoider, d.v.s. inneholder hormoner i binyrebarken. Doseringsform - en spray som blir injisert i nesegangene.

Medisiner er forskjellige i sammensetning: deres aktive ingredienser er forskjellige.

Hvis, så å si, det "viktigste" legemidlet bare fungerer som en betennelsesdempende, er analogen fortsatt antihistamin.

Forresten, Avamis er ganske vellykket brukt i behandling av forskjellige bihulebetennelse (spesielt bihulebetennelse), samt adenoiditt. Begge medisinene er ofte foreskrevet i disse tilfellene som hjelpestoffer. Men uten bruk av antibiotika mot disse plagene, er Avamis ineffektiv - det ble opprettet som et middel for å bli kvitt allergisk rhinitt.

  • Indikasjonene og kontraindikasjonene deres er like, men Nasonex er mer "rik" på bivirkninger.
  • Dosene med spray er nesten identiske (60 og 120 doser), bare Nasonex er ikke tilgjengelig i "størrelsen" på 30 doser, mens Avamis har en slik dosering.

Fliksonase

  • Bruksanvisningen for Flixonase indikerer den samme gruppen - glukokortikoider med samme administrasjonsmåte - spray til nese.
  • Til de allerede nevnte handlingene er en dekongestant lagt til.
  • Dosering - som Nazonex.
  • Indikasjoner for bruk så vel som kontraindikasjoner er praktisk talt de samme, bare i de analoge instruksjonene i kontraindikasjoner er et annet viktig punkt blitt lagt til - herpesinfeksjon (spesielt i den aktive fasen).
  • Det er mange lignende bivirkninger, men etter langvarig bruk av Fliksonase (over ett år), sjeldne manifestasjoner av øyeproblemer i form av glaukom, ble grå stær observert.

Hvis Avamis får lov til å brukes av barn fra to år gammel, er Fliksonase - bare fra fire.

Og la oss nå sammenligne prisene for en generell presentasjon:

  • En 120-doseringsflaske Avamis koster omtrent 620 rubler.
  • Nasonex i samme mengde - nesten 800.
  • Kostnaden for Flixonese med samme dosering er omtrent 750 rubler, d.v.s. dyrere enn den første, men denne erstatningen er billigere, om enn ikke mye, det belgiske stoffet.

Billigere analoger

Nazarel

Hvis vi går fra prisen som hovedindikator, kan vi merke det tsjekkiske stoffet Nazarel. Sammenlignet med Avamis er kostnadsgevinsten betydelig, fordi prisen er fra 350 rubler.

Disse to midlene forenes av en vanlig klinisk og farmakologisk gruppe, frigjøringsformen (spray) og typen administrering, men Nazarel har et bredere spekter av virkning - pluss antiinflammatorisk og antiødematøst antiinflammatorisk.

Hvis indikasjonene er like, må det huskes at dette stoffet bare kan brukes til barn fra 4 år, og i motsetning til Avamis, kan det brukes to ganger om dagen, mens det første er nok.

Begge medisinene har kontraindikasjoner for graviditet og amming..

Men Nazarel har flere bivirkninger: oftalmiske problemer, som ligner de som forårsaker Fliksonase, kan forekomme; svikt i binyrene, fenomenet osteoporose (oftest hos kvinnelige pasienter). Med langtidsinnleggelse er det registrert isolerte tilfeller av veksthemming hos barn, derfor er det nødvendig med konstant overvåking av barnets utvikling..

Sinoflurin

Temaet "Avamis, prisen, billige analoger" kan videreføres ved å navngi Sinoflurin, produsert i India. Denne sprayen i vanlig dosering koster omtrent 400 rubler. I struktur er den identisk med de som allerede er beskrevet av Fliksonase og Nazarel.

Listen over indikasjoner, kontraindikasjoner og bivirkninger er også identisk med dem. I det store og hele er medisiner bare forskjellige fra produsent og pris.

Nasobek

Selv om den tsjekkiske Nasobek brukes i de samme tilfellene som Avamis, har de ganske mange forskjeller. De har helt andre hovedaktive ingredienser. Nasobeks brukes også i behandling av vasomotorisk rhinitt; det er preget av antihistamin og immunsuppressiv virkning, som undertrykker overdreven aktivitet av immunsystemet, noe som kan forårsake uønskede reaksjoner i kroppen.

Denne "erstatteren" har mye mer kontraindikasjoner. Spesielt gjelder dette soppinfeksjoner, diatese, den første tredjedelen av svangerskapet, lungetuberkulose. Blant de relative kontraindikasjonene er hjerteinfarkt, glaukom, amøby dysenteri (amebiasis). Hvis Avamis er indisert for barn med allergisk rhinitt, har analoger som er billige for barn, begrensninger. Så Nasobek er tillatt for bruk bare når han fyller 6 år.

Muskelsmerter, en smittsom soppsykdom i slimhinnene, kalt candidiasis, veksthemming hos barn, nedsatt beinmineralisering - disse effektene, som ikke er iboende i Avamis, er notert i sin analoge.

Det skiller seg også i dosering, noe som ikke er helt praktisk for pasienten: hyppigheten av daglige injeksjoner er 2-4 ganger. Når tilstanden bedres, kan mottaket reduseres til den første verdien.

Nasobek kan forårsake døsighet.

Derfor bør folk som i kraft av sitt yrke være spesielt forsiktige, bruke denne sprayen med forsiktighet..

Denne analogen er kanskje den billigste av de gjennomgåtte - omtrent 180 rubler. for et større antall doser (200), men det er mye mer forbehold om bruken av stoffet.

Desrinitis

Det tsjekkiske middelet kalt Dezrinit er den samme doseringen som Avamis, men handlingsomfanget er bredere: det brukes også til behandling av bihulebetennelse og forekomst av nesepolypper.

"Pluss" tilfeldighet av Dezrinit - bruken er tillatt for barn fra to år gammel.

En betydelig ulempe er en bredere liste over forhold der bruken av stoffet er kontraindisert. Nesten alle av dem gjentar de som allerede er beskrevet i andre billige analoger. I tillegg kan Dezrinitis forårsake nevrotiske tilstander - økt eksitabilitet, aggresjon, angst..

I følge noen observasjoner er det pasienter som foretrekker en slik doseringsform som dråper. Avamis, dets billigere kolleger og sammenlignbare i pris, produseres vanligvis i form av sprayer. Eksperter mener at dette alternativet er mer praktisk: ingen grunn til å telle dråpene nøye; legg deg ned for å dryppe nesen; Du kan injisere medisinen hvor som helst hvis behovet oppstår.

Uansett opprinnelse til en rennende nese, er dette fenomenet ubehagelig. Hvis voksne alvorlig lider av det, er denne tilstanden dobbelt smertefull for barnet..

Blant alle de medikamenter som er beskrevet, er det mulig å velge den best egnede, men gjør dette bare ved hjelp av en lege, siden han er klar over fordeler og ulemper ved hver enkelt, samt det faktum at ikke alle pasienter kan behandles med en medisin. Behandlingen må være både effektiv og sikker.