loader

Hoved

Bihulebetennelse

Analoger er billigere enn Nasonex, prisen på russiske og importerte erstatningsprodukter

Nasonex er et medisin som produseres i form av en spray som er ment å motstå respirasjonsallergiske reaksjoner. I tillegg behandler medisinen effektivt rhinitt og bihulebetennelse. Til tross for tilstrekkelig effektivitet, har medisinen en ulempe - det har en overkostnadskostnad. Under denne omstendigheten er mange pasienter interessert i spørsmålet: har Nasonex lignende erstatninger til en rimeligere pris??

Indikasjoner for bruk av Nasonex

  • Allergisk rhinitt - kronisk eller sesongbetont;
  • Vedvarende bihulebetennelse.

Ikke foreskriv medisiner

  • Personer med intoleranse overfor bestanddelene i produktet;
  • Å ha smittsomme sykdommer i neseslimhinnen;
  • Har gjennomgått kirurgi eller skade på øvre luftveier;
  • Barn under 12 år.

I tillegg bør de som har flere former for tuberkulose, systematisk virusinfeksjon være forsiktige..

Kan gravide og ammende kvinner bruke?

I følge kvalifiserte leger anbefales ikke behandling for gravide og ammende kvinner.

Dette skyldes det faktum at spesialiserte studier på toksisitet og effekter på fosteret ikke er blitt utført. De i ammingstiden bør selv bestemme om barnet vil bli skadet mer enn fordelen til moren med rhinitt.

Bivirkninger

  • Blødning fra nesen og andre slimete sekreter;
  • En brennende følelse og irritasjon i nesen;
  • Betennelse i slimhinnen i svelget;
  • Inntreden av nysing;
  • hodepine.

Administrasjonsmåte og dosering

Instruksjoner for bruk:

Terapeutisk og profylaktisk dose - 50 mg i hver nesebor (2 injeksjoner) en gang om dagen. Det er lov å øke den til 400 mcg om nødvendig (maksimal dose per dag).

Hvis symptomene avtar, bør dosen reduseres.

Anbefalinger og spesielle bruksbetingelser

  • Unngå å komme inn i synsorganene;
  • Flasken må ristes før bruk;
  • Før du bruker inhalatoren, må du ikke gjøre mer enn 7 korrigerende klikk;
  • Bivirkninger, nemlig forskjellige irritasjoner i nesehulen og svelget, som vedvarer i lang tid, er grunnen til å stoppe behandlingen.

Hvor mye koster Nazonex: pris på et apotek

Dette farmasøytiske produktet kan kjøpes ved å gå til et hvilket som helst apotek eller bestille online fra hjemmet ditt. Prisen for det kan komme opp til 785 rubler (informasjonen er hentet fra Internett-tjenesten for bestilling av medisiner - apteka.ru, Moskva). Det skal bemerkes at kostnadene er ganske høye. Denne omstendigheten tvinger oss til å se etter rimeligere medisiner..

Liste over russiske og importerte rimelige sprayanaloger

Etter å ha undersøkt legemiddelmarkedet viste det seg å utarbeide en tabell som sammenligner kostnadene for lignende fond. De har en lignende sammensetning og indikasjoner..

Analoger er billigere enn stoffet NasonexApteka.ru pris i rub.Piluli.ru pris i rub.
MoskvaSPbMoskvaSPb
Fliksonase735751769708
Avamis634650759581
Desrinitis387399407361
Nosephrine384408510-
Nazarel3673981412332
Momat Reno364376434-
Vibrocil284314289256
Nasobek180190197171
Xilen77777162

Fliksonase - (Polen / Spania)

Foreskrevet for behandling av sesongbetont rhinitt, samt forebygging og utvikling av det til en permanent.

Forbudt for bruk av barn under 4 år og personer med intoleranse overfor bestanddelene.

Kvinner i stilling og ammer babyer - anbefales ikke.

Bivirkninger i kroppen kan være en følelse av tørrhet og irritasjon, endringer i smak. Manifestasjonen av hudutslett er ikke utelukket.

Avamis - (Storbritannia)

Dette britiske produktet er effektivt mot allergisk rhinitt hos både voksne og barn over 2 år. Dette er dens viktigste forskjell fra andre generika..

Listen over kategoriske bruksforbud inkluderer bare følsomhet for stoffene som utgjør stoffet. Anbefales ikke av Avamis for de med leverdysfunksjon.

Parallelt påvirker Avamis ikke alvorlig den syke organismen. De vanligste fenomenene er neseblod og små magesår..

Dezrinit - (Tsjekkia)

Stoffet har en ganske bred profil. Dette er dens viktigste forskjell. Det brukes lokalt for å eliminere betennelse og kløe i forskjellige dermatitt. I tillegg brukes Dezrinit til inhalasjon, behandling av bronkialastma. I likhet med Nasonex gjør dette stoffet muligheten til å motstå rhinitt, som manifesterer seg i årstider eller konstant og alvorlig bihulebetennelse (imidlertid i forbindelse med samtidig administrering av antibiotika).

Den tsjekkiske analogen er kontraindisert hos overfølsomme pasienter med samtidig neseinfeksjon og de som nylig har gjennomgått kirurgi i øvre luftveier..

Gravide og ammende mødre bør vurdere om risikoen for det ufødte barnet eller babyen oppveier den sannsynlige gunstige terapeutiske effekten.

Samtidige negative reaksjoner med nesepåføring kan være en følelse av irritasjon, nemlig svie, kløe, tørrhet i øvre luftveier, dannelse av blodpropp.

Nosefrin - (russisk erstatter)

En innenlandsk produsent tilbyr en ganske god og relativt billig erstatning som vil hjelpe til med å kurere allergisk rhinitt, akutt bihulebetennelse (inkludert kronisk). I tillegg inkluderer kompetansen til Nosephrin polyposis i nesehulen, noe som forårsaker et brudd på luftveisfunksjonen og lukten..

Ikke foreskriv dette legemidlet med dårlig toleranse for de aktive eller dets hjelpeelementer, så vel som etter nylige kirurgiske inngrep og skader i nesehulen. Aldersgrensen avhenger av diagnosen. Så, behandling av sesongbasert allergisk rhinitt er forbudt for barn under 2 år, bihulebetennelse - opptil 12 år, og polypose - frem til voksen alder.

Du må være forsiktig med en tuberkuloseinfeksjon (i latente og aktive former), en virus- eller soppinfeksjon, samt herpes. Kvinner i stilling og mødre som ammer Nosephrine anbefales ikke.

I isolerte tilfeller kan terapi ledsages av en rekke parallelle reaksjoner. Disse inkluderer utslipp av blod i form av slim, koagulerer fra nesen, irritasjon i tarmen, dannelse av små magesår. I tillegg er ikke forekomst av hodepine og nysing utelukket..

Nazarel - (Tsjekkia)

Hovedindikasjonen er forebygging og behandling av regelmessig, samt rhinitt forårsaket av allergier.

Ingen grunn til å bruke Nazarel til barn under 4 år, overfølsomme pasienter. I tillegg er det ikke tilrådelig å ty til dette middelet i nærvær av herpes, andre forskjellige sykdommer av en smittsom art, som påvirker de øvre luftveiene. Bare sterke og effektive antibiotika kan takle dem. Det må også utvises forsiktighet etter operasjoner som påvirker øvre luftveier eller alvorlige skader..

I form av bivirkninger er smerter i hodet, tørrhet og kløe med introduksjon av Nazarel, forekomsten av en ubehagelig lukt og smak i munnen, samt allergier - utslett i huden, hevelse i ansiktet. Langtidsbehandling kan ha en alvorlig innvirkning på den stabile veksten hos et barn, øke det intraokulære trykket og redusere binyrebarkfunksjonen..

Momat Reno - (India)

Indikasjonene inkluderer en rennende nese med sesongbetont manifestasjoner eller allergier, bihulebetennelse i forskjellige kurs. Momat Rhino har lignende indikasjoner som Nosefrin på grunn av dens effektivitet mot polypose som fører til luftveisproblemer.

Forbudet mot bruk av indisk medisin gjelder overfølsom, gjennomgått kirurgi eller alvorlige neskader. Det er også en aldersgrense. Det er helt i samsvar med Nosefrin.

Bivirkninger på den syke kroppen inkluderer ofte faryngitt, hodepine, økt intraokulært trykk, blødning fra nesehulen, irritasjon, ledsaget av svie.

Vibrocil - (Sveits)

En ganske vanlig og universell medisinering som lar deg takle en akutt rhinitt, som var forårsaket av forkjølelse eller allergi. Vibrocil kan foreskrives for behandling av vedvarende eller akutt bihulebetennelse. Det sveitsiske medikamentet skiller seg ut for sin evne til å gi en hjelpeeffekt i akutt mellomørebetennelse. En annen forskjell fra de fleste av erstatningene som er vurdert i artikkelen er bruken under forberedelse til operasjon eller etter å fjerne hevelsen i nesehulen, som er forårsaket av inngrep i dette området..

Vibrocil er kontraindisert hvis pasienten har en intoleranse for sin sammensetning, atrofisk rhinitt eller er mindre enn 6 år gammel. Det kategoriske forbudet gjelder gravide og ammende kvinner..

Spesiell forsiktighet bør utvises under behandling for personer med hjerte- og karsykdommer, glaukom og problemer med skjoldbruskkjertelen..

Den positive forskjellen er at denne medisinen ikke forårsaker neseblod. Bare svie og tørrhet i øvre luftveier kan oppstå som en bivirkning..

Nasobek - (Tsjekkia)

Det er verdt å merke seg effektiviteten mot allergisk rhinitt og sesongens manifestasjoner. Nasobek eliminerer effekten av en rennende nese, provosert av irritasjoner som en skarp lukt eller kald luft.

Dette farmasøytiske produktet vil ikke bli foreskrevet for personer som ikke tåler komponentene som er inkludert i sammensetningen, som har infeksjoner med soppopprinnelse, øyeherpes og hyppige neseblødninger. Aldersbegrensning - ikke tidligere enn 6 år.

De som har blitt diagnostisert med alvorlig leversykdom, glaukom, har hatt et tidligere hjerteinfarkt, samt operasjoner i neseområdet må utvises forsiktighet..

Nasobek forårsaker i de fleste tilfeller ikke alvorlige samtidige handlinger. Bare milde fenomener er sannsynlig, som hyppig nysing, smerter i nesen, brennende følelse. På grunn av en reaksjon på en bestemt komponent av produktet, kan det forekomme hudutslett eller elveblest.

Xilen - (innenriks rimeligste erstatning)

Gitt de lave kostnadene, kan den kvalitativt bekjempe rhinitt av forskjellig opprinnelse, bihulebetennelse, otitis media. I tillegg kan Xilen brukes på det forberedende stadiet for diagnostikk som involverer nesegangene..

Xylen er kontraindisert hos personer med glaukom, atrofisk rhinitt, høyt blodtrykk, høy hjerterytme og følsom for virkestoffet.

Kvinner som bærer baby eller ammer bør bruke Xylen bare etter en legetime for å avgjøre om det vil være effektivt for henne uten å forårsake alvorlig skade på fosteret og babyen. I tillegg må de nøye overholde dosene som er foreskrevet av legen, for ikke å la dem overskrides betydelig..

Det bør legges til at langvarig terapeutisk behandling med denne medisinen ikke er tillatt..

Assosierte effekter kan være forårsaket av langvarig eller hyppig bruk. Irritasjon av slimhinnen, kløe i nesen og nysing er sjelden. Sjeldnere forekommer ødem, hjerterytmen øker, blodtrykket stiger, noe som fører til utvikling av hodepine, trang til oppkast og søvnforstyrrelse.

Resultater for rimelige synonymer

Det studerte verktøyet i artikkelen har en rekke verdige erstatninger som ikke vesentlig skiller seg i sammensetning og indikasjoner. Farmasøytiske selskaper er lokalisert i forskjellige deler av verden og produserer rimelige produkter som kan bekjempe nesesykdommer. Enhver farmasøytisk butikk, hvilket som helst nettapotek har i sitt utvalg medisiner som vil tilfredsstille en representant for enhver sosial gruppe. Et viktig poeng, i dette tilfellet, er å kontakte en medisinsk institusjon, der en kvalifisert otolaryngolog vil stille riktig diagnose, foreskrive det mest passende stoffet og et regime.

Spray Nasonex - mot allergier og kronisk bihulebetennelse

indikasjoner

Spray Nasonex - mot allergier og kronisk bihulebetennelse

Utmattende allergier, kronisk bihulebetennelse, polypper i nesehulen... Settet er ikke hyggelig. Men selv med ham kan du og bør kjempe. Oftest forskriver den behandlende legen Nasonex-spray. Legemidlet har betennelsesdempende og anti-allergiske effekter. Det er basert på mometasonfuroat, som tilhører gruppen av glukokortikoider og regnes som en syntetisk analog av binyrehormoner, kortikosteroider (GCS) for aktuell bruk.

Figur 1 - Nasonex takler godt allergisk rhinitt

Mometason demper inflammatoriske og allergiske reaksjoner av forskjellige typer når de brukes i doser som ikke har systemiske effekter. Den terapeutiske effekten observeres 12 timer etter påføring.

Til tross for at Nasonex er et hormonelt medikament, påvirker det ikke andre organer og systemer, bortsett fra nesen..

En liten dosering og påføring bare i neseområdet gir en veldig lav konsentrasjon av mometason i blodet. Det er også verdt å merke seg at Nasonex ikke er vanedannende..

indikasjoner

De viktigste indikasjonene for bruk av Nasonex er:

  • allergisk rhinitt (sesongmessig eller året rundt), som er ledsaget av konstant rhinoré og hevelse i neseslimhinnen;
  • forverring av kronisk bihulebetennelse (stoffet er foreskrevet som et supplement til antibiotikabehandling) hos ungdom og voksne;
  • polypper i nesehulen, noe som fører til brudd på full respirasjonsfunksjon.

For barn er Nasonex-spray for allergier foreskrevet fra fylte to år. For behandling av bihulebetennelse i pediatri brukes den hos barn over tolv år..

Figur 2 - Nasonex-dråper kan tas av barn fra 2 år

Sprayen brukes også for å forhindre moderat / alvorlig sesongbetont allergisk rhinitt. Det er nødvendig å bruke Nazonex 2 uker før forventet start av støvperioden.

Kontra

Før du bruker stoffet, må du huske å lese de vedlagte instruksjonene nøye. Sprayen, siden dette er et medikament, har kontraindikasjoner for bruk:

  • nylige kirurgiske inngrep i nesehulen;
  • åpne sårflater, blødende riper og sprekker i nesehulen;
  • økt individuell følsomhet for medikamentkomponenter;
  • barns alder (med sesongmessig og helårs allergisk rhinitt - opptil 2 år, med akutt bihulebetennelse eller forverring av kronisk bihulebetennelse - opptil 12 år, med polypose - opptil 18 år) - på grunn av mangel på relevant data.

Legemidlet brukes med forsiktighet under følgende forhold:

  • aktiv eller latent tuberkulose;
  • virale, bakterielle eller soppprosesser;
  • herpesinfeksjon i nesen;
  • ubehandlet lokal infeksjon av uforklarlig opprinnelse.

Bivirkninger

Følgende bivirkninger kan forekomme ved forskrivning av legemidlet:

  • faryngitt;
  • hodepine;
  • neseblødninger (blødning kan være åpenbar eller det er blodforurensninger i slimet som skilles ut fra nesen);
  • irritasjon av slimhinnen i nesehulen;
  • brennende følelse i nesen.

Figur 3 - En av bivirkningene av Nasonex kan være - Hodepine

Barn som får Nasonex for behandling av allergisk rhinitt har hatt:

  • blødning fra nesen;
  • irritasjon av neseslimhinnen;
  • hodepine;
  • nysing;
  • veldig sjelden: bronkospasme, pustebesvær, anafylaksi, angioødem, forstyrrelser i smak og lukt, perforering av neseseptum og økt intraokulært trykk.

Hvordan ta Nasonex

Legemidlet er beregnet for intranasal administrering av suspensjonen inneholdt i hetteglasset gjennom en doseringsdyse. Dosen av medikamentet som sprayes i nesehulen bestemmes av legen avhengig av sykdommens alvorlighetsgrad.

Før første bruk av sprayen blir den “kalibrert” ved å trykke på applikatoren 6-7 ganger. Denne handlingen lar deg angi levering av medisinen i nesehulen i en terapeutisk dose på 100 mg.

Figur 4 - Mottak av Nazonex

Rist flasken kraftig før hver bruk..

For direkte bruk må enden av doseringsdysen settes inn i nesegangen og presses på applikatoren (1 trykk = 1 spray). Hodet og hetteglasset med stoffet må holdes strengt vertikalt..

Hvis Nasonex ikke har blitt brukt på 14 dager eller mer, er det nødvendig å "kalibrere" på nytt ved å trykke på applikatoren to ganger. Det er også viktig å rengjøre doseringsdysen regelmessig for å unngå funksjonsfeil..

Nazonex under graviditet

På grunn av det faktum at det ikke er klinisk bekreftede studier av virkningen av virkestoffet - mometasonfuroat - på kroppen til en gravid kvinne, foster og under amming, foreskrives med forsiktighet fra andre trimester, og bare når den forventede effekten av terapi rettferdiggjør den potensielle risikoen for fosteret / nyfødt.

Figur 5 - Nasonex under graviditet

Når du bruker stoffet under graviditet, bør nyfødte kontrolleres nøye for hypofunksjon av binyrebarken..

Nazonex for barn

I henhold til bruksanvisningen, tillates Nasonex spray å brukes av barn fra 2 år. Formålet med stoffet avhenger ikke bare av barnets alder, men også av den diagnostiserte sykdommen.

  • sesongbasert og helårs allergisk rhinitt - for barn fra 2 år;
  • akutt bihulebetennelse eller forverring av kronisk bihulebetennelse - fra 12 år;
  • akutt rhinosinusitt med milde til moderate symptomer uten tegn på alvorlig bakteriell infeksjon - fra 12-årsalderen;
  • forebyggende behandling av sesongbasert allergisk rhinitt av moderat og alvorlig forløp - fra 12 år gammel (anbefales to til fire uker før forventet start av støvsesongen);
  • polyposis av nesen, ledsaget av nedsatt nesepust og lukt - barn er ikke tildelt.

Nasonex for allergier

Nasonex brukes til å behandle sesongbasert eller flerårig allergisk rhinitt hos voksne og unge fra 12 år..
Den anbefalte profylaktiske og terapeutiske dosen av legemidlet er 2 inhalasjoner (50 μg hver) i hver nesegang en gang (den totale daglige dosen av mometason er 200 μg / dag). Klinisk forbedring etter den første påføringen av Nasonex blir observert innen 12 timer.

Etter at den ønskede terapeutiske effekten er oppnådd og for å opprettholde den, reduseres dosen til 100 ug / dag. (en inhalasjon i hvert nesebor en gang).

Hvis symptomene på sykdommen ikke avtar, er det, i avtale med den behandlende legen, mulig å øke den daglige dosen til 400 mcg / dag. Når pasientens tilstand forbedres, må dosen av stoffet reduseres.

Barn i alderen 2-11 år med allergi anbefales å utføre en inhalasjon i hver nesegang en gang. Den totale dosen er 100 mcg / dag.

Nasonex med adenoider

Forstørrelse av adenoidene er en ganske vanlig komplikasjon av allergisk rhinitt. Nasonex lindrer hevelse og forhindrer ofte behovet for kirurgi.

En lignende effekt oppnås ved å undertrykke lymfoid vev. Men det må huskes at med en uttalt inflammatorisk prosess er Nasonex ineffektiv. Legemidlets hormonelle natur undertrykker immunforsvaret til en viss grad, og etter at legemidlet er avbrutt, kan betennelse i adenoidene gjenopptas (spesielt hos barn). For å lindre denne tilstanden, anbefales det å gjennomgå et kurs med betennelsesdempende behandling av adenoidvegetasjoner. Og også for å styrke immunforsvaret, spis riktig, gå i frisk luft, spille sport og kontakt så lite som mulig med husholdningskjemikalier og støv.

Nasonexs analoger

Synonymer for Nasonex spray med samme aktive ingrediens er: Dezrinit, Rizonel, Asmanex Twistheiler, Momat Rino og Nosefrin.

Figur 6 - Nasonex-analoger

Analoger av Nazonex med en lignende terapeutisk effekt (doseringsform: spray): Flutinex, Avamis, Fliksonase, Beclonazal, Beclomethason, Fluticason, Tafen, Rinoklenil, Polydexa, Nasobek, Nazarel, Budoster, Aldecin.

Nesedråper med GCS: Benacap, Benarin.

Før du bytter ut Nazonex, bør du absolutt konsultere legen din om kontraindikasjoner, dosering og varighet av behandlingen.

Nazonex eller Avamis?

Nazonex og Avamis har en lignende terapeutisk effekt, administrasjonsvei og indikasjoner. Den aktive komponenten i Avamis-sprayen er flutikasonfuroat, Nazonex er mometasonfuroat. Begge stoffene er preget av en veldig høy grad av affinitet for GCS-reseptorer og eksepsjonell lokal aktivitet. Imidlertid har mometason blant alle eksisterende kortikosteroider for intranasal administrering den laveste biotilgjengeligheten og den raskeste utviklingen av en terapeutisk effekt. I tillegg er Nasonex, basert på mometason, godkjent for bruk fra barn fra to år, mens Avamis brukes i pediatrisk praksis bare for behandling av barn over seks år. Mometasonfuroat har en mer skånsom effekt på kroppen og har ikke negativ effekt.

Men Avamis har færre kontraindikasjoner enn Nasonex-spray.

Ikke glem at til tross for likheten mellom disse to medisinene, er det bare den behandlende legen som kan forskrive eller erstatte et medikament med et annet..

Nazonex eller Dezrinit?

De viktigste forskjellene mellom Nazonex og Dezrinit er pris og produsent. Nasonex er det originale stoffet produsert i Belgia. Og Dezrinit er et generisk stoff som produseres i Israel. Det originale preparatet inneholder alltid komponenter med høyere renhet. Derfor er dens effektivitet høyere, og toleransen er bedre..
Det aktive stoffet i medisinene er identisk - mometason. I sammensetningen er det små forskjeller i hjelpekomponenter, som ikke påvirker den totale terapeutiske effekten.

Nasonex brukes oftere til barn, fordi stoffet har bivirkninger sjeldnere enn dets analoge.

Husk at selv med samme sammensetning må medisinering må koordineres med den behandlende legen, som vil foreslå den optimale løsningen for en spesifikk sykdom..

Video: Nasonex spray - indikasjoner, videoinstruksjoner, beskrivelser, anmeldelser

Nasonex-analoger

Denne siden inneholder en liste over alle Nasonex-analoger etter sammensetning og indikasjoner for bruk. Liste over billige analoger, og du kan også sammenligne priser på apotek.

  • Den billigste analogen til Nazonex: Beclomethasone-Aeronativ
  • Den mest populære analogen til Nazonex: Avamis
  • ATC-klassifisering: Mometasone
  • Aktive ingredienser / sammensetning: mometason

#NavnPris i RusslandPris i Ukraina
1Beclomethason-Aeronative Beclomethasone
Analog i henhold til indikasjon og påføringsmåte
120 rbl--
2Nasobek Beclomethasone
Analog i henhold til indikasjon og påføringsmåte
140 rbl--
3Beclomethasone Orion Pharma Beclomethasone
Analog i henhold til indikasjon og påføringsmåte
177 rbl--
4Mometasone Sandoz Mometasone furoate
Analog i komposisjon og indikasjon
191 rbl--
femTafen nasal budesonide
Analog i henhold til indikasjon og påføringsmåte
250 rbl91 UAH

Ved beregning av kostnadene for billige analoger av Nasonex ble minimumsprisen tatt i betraktning, som ble funnet i prislistene levert av apotek

#NavnPris i RusslandPris i Ukraina
1Avamis Fluticason furoate mikronisert
Analog i henhold til indikasjon og påføringsmåte
476 rbl102 UAH
2Flixonase fluticason
Analog i henhold til indikasjon og påføringsmåte
359 rbl168 UAH
3Desrinitis mometason furoate monohydrat
Analog i komposisjon og indikasjon
295 rbl750 UAH
4Tafen nasal budesonide
Analog i henhold til indikasjon og påføringsmåte
250 rbl91 UAH
femPolydex med fenylefrin dexamethason, neomycin, polymyxin B, fenylephrine
Analog i henhold til indikasjon og påføringsmåte
265 rbl94 UAH

Denne listen over medikamentanaloger er basert på statistikken over de mest etterspurte legemidlene.

Alle analoger av Nazonex

Sammensetningsanaloger og indikasjoner for bruk

NavnPris i RusslandPris i Ukraina
Nasonex Sinus mometason--187 UAH
Flix mometason--143 UAH
Desrinitis mometason furoate monohydrat295 rbl750 UAH
Forinex mometasonfuroat--175 UAH
Glensprey mometason furoate--109 UAH
Mometasone-Teva mometasone furoate--153 UAH
Sanomen av mometasonfuroate--130 UAH
Mometasone Sandoz Mometasone furoate191 rbl--

Listen over med medikamentanaloger, som indikerer Nasonex-erstatninger, er den mest egnede, siden de har den samme sammensetningen av aktive ingredienser og sammenfaller i indikasjoner for bruk.

Analoger etter indikasjon og påføringsmåte

NavnPris i RusslandPris i Ukraina
Glensprey med azelastin-mometasonfuroat, azelastinhydroklorid--193 UAH
Glensprey Aktiv mometasonfuroat, azelastinhydroklorid--157 UAH
Beconase beclomethason--UAH 2
Nasobek Beclomethasone140 rbl--
Beclonazal Aqua beclomethason----
Rinoclenil beclometason----
Beclomethason-Aeronative Beclomethasone120 rbl--
Beclomethasone Orion Pharma Beclomethasone177 rbl--
Tafen nasal budesonide250 rbl91 UAH
Budoster Budesonide509 rbl--
Tafen Budesonide250 rbl--
Nazofan fluticason--127 UAH
Flixonase fluticason359 rbl168 UAH
Nazarel Fluticasone303 rbl550 UAH
Flutinex fluticason----
Flutikason flutikason----
Avamis Fluticason furoate mikronisert476 rbl102 UAH
Polydex med fenylefrin dexamethason, neomycin, polymyxin B, fenylephrine265 rbl94 UAH

Ulike sammensetninger kan sammenfalle i indikasjon og påføringsmåte

NavnPris i RusslandPris i Ukraina
Aqualor Baby sjøvann60 rbl--
Aqualor Mykt sjøvann197 rbl--
Aqualor Norm sjøvann292 rbl--
Aqualor Forte sjøvann130 rbl--
Aqualor Extra forte sjøvann319 rbl--
Aqualor Throat sjøvann, aloe vera150 rbl--
Aqualor mykt mini Havvann197 rbl--
Aqualor forte mini Sjøvann205 rbl--
Aqualor hals mini Sjøvann231 rbl--
Momat Rino Advance Mometasonfuroate, Azelastine hydrochloride350 rbl--
Momat Rhino Mometasonfuroate, Azelastine hydrochloride149 rbl--
Hals aqualor Sjøvann449 rbl--
Nazol Baby fenylefrin224 rbl28 dollar
Nazolkyds fenylefrin--38 UAH
Stelphrine fenylephrine70 rbl--
Nasophen Kids Phenylephrine Hydrochloride----
Nazophene Baby Phenylephrine Hydrochloride----
Aloe38 rblUAH 5
Vicks Active Sinex oxymetazoline124 rbl25 dollar
Nasalong oksymetazolin--22 UAH
Nazivin oxymetazoline90 rbl26. UAH
Nazo spray oksymetazolin--22 UAH
Nazol oxymetazoline62 rbl26. UAH
Noxprey oxymetazoline92 rbl17 dollar
Knoxprey Baby Oxymetazoline--25 dollar
Rinazoline oxymetazoline--11 UAH
Nazivin Sensitive oxymetazoline130 rbl41 UAH
Naso-spray Baby-oksymetazolin--24 UAH
Nasospray med aloeekstrakt oksymetazolin--26. UAH
Noxivine oxymetazoline--13 UAH
Noxprey Active oxymetazoline--26. UAH
Knoxprey Kid oksymetazolin--17 dollar
Operil oxymetazoline----
Rinoxyl-H-oksymetazolin--18 dollar
Rint nesespray med mentholoksymetazolin--48 UAH
Rint nesespray fuktighetsgivende oksymetazolin--48 UAH
Sialor Rino oxymetazoline hydrochloride65 RUB300 UAH
Afrin oksymetazolin105 rbl250 UAH
Nesolin oxymetazoline hydrochloride----
Nesopin oxymetazoline88 rbl112 UAH
Afrin Moisturizing Oxymetazoline Hydrochloride145 rbl--
Afrin Extro Oxymetazoline hydrochloride156 rbl--
Galazolin Xylometazoline27 rbl10 dollar
For nesen xylometazoline51 rbl22 UAH
Meralis xylometazoline--40 UAH
Otrivin xylometazolin110 rbl35 UAH
Otrivin med mentol og eukalyptus xylometazolin--51 UAH
Rinazal xylometazolin--11 UAH
Rinonorm Xylometazoline60 rbl--
Rinostop xylometazolinRUB 25122 hry
Tizine tetrizoline74 rbl21. UAH
Tizine xylo xylometazoline84 rbl21. UAH
Trivin----
Pharmazoline xylometazoline--9 dollar
Pharmazolin N xylometazoline--14 dollar
Grippostad Reno--25 dollar
Xylen Xylometazoline24 rbl400 UAH
Xylo-Mefa Xylometazoline--37 UAH
Xylometazoline Xylometazoline17 rbl21. UAH
Rinorus Xylometazoline hydrochloride16 rbl29. UAH
Snoop Xylometazoline Hydrochloride86 rbl57 UAH
Nesespray Dr. Theiss xylometazoline--39 UAH
Tizine Bio Xylometazoline----
Fastorik-N xylometazolin----
Eukabaldråper for barn xylometazolin--33 UAH
Evkazolin Aqua Xylometazoline96 rbl29. UAH
Xinos--12 UAH
Rhinomaris xylometazoline99 rbl160 UAH
Xylin Xylometazoline Hydrochloride----
Xylometazoline-SOLOpharm Xylometazoline hydrochloride16 rbl--
Xymelin IVF Xylometazoline Hydrochloride112 rbl--
Tizine Expert Xylometazoline85 rbl--
Tizin Classic Xylometazoline----
Xylene NEO Xylometazolinhydroklorid166 rbl--
Asterisk NOZ Xylometazoline hydrochloride16 rbl--
Dr. Theiss Rinotaiss Xylometazoline Hydrochloride124 rbl--
Sanorin-Xylo Xylometazoline hydrochloride32 rbl--
Tizine Xylo Bio Xylometazoline hydrochloride115 rbl--
For nesedråper Xylometazoline51 rbl--
Naftyzin-nafazolinRUB 5UAH 5
Sanorin nafazolin52 rbl1 UAH
Nazin nafazolin--7 dollar
Naftyzin pluss nafazolin9 rbl--
Nazorin med eukalyptusnafazolinnitrat----
Naphtizin Bufus NaphazolineRUB 25--
Lazorin tramazolin--18 dollar
Lazolvan Reno tramazolin257 rbl--
Nasisk for barn dexpanthenol, xylometazoline155 rbl28 dollar
Septanazal dexpanthenol, xylometazoline72 rbl31 dollar
Septanazal for barn dexpanthenol, xylometazoline--55 UAH
Adrianol Phenylephrine i kombinasjon med andre medisiner95 rbl180 UAH
Nazol Kids Phenylephrine Hydrochloride62 rbl27. UAH
Rinopront Carbinoxamine maleat, Phenylephrine hydrochloride93 rbl--
Vibrocil dimethindene, fenylephrine192 rbl25 dollar
Grippocitron Rinos Xylometazoline--22 UAH
Milt dimetinden, fenylefrin--33 UAH
Eden Reno dimethinden, fenylefrin--8 UAH
Sanorin-analergin antazolin, naphazoline138 rbl38 UAH
Allergozol-DF nafazolinnitrat, difenhydraminhydroklorid----
Xymelin Xylometazoline10 gni53 UAH
Xymelin Extra Ipratropium Bromide, Xylometazoline182 rbl57 UAH
Nasisk dexpanthenol, xylometazoline98 rbl28 dollar
Eucazoline xylometazoline, Eucalyptus stavformet66 rbl20 dollar
Otrivin Extra Ipratropium bromide, xylometazoline--62 UAH
Rinomistin xylometazolin, miramistin--57 UAH
Rinex xylometazoline hydrochloride, dexpanthenol----
Otrivin Complex Ipratropium bromide monohydrate, Xylometazoline hydrochloride181 rbl--
Nazol Advance Oxymetazoline172 rbl26. UAH
Nosolin Plus kamfer, levomenthol, oksymetazolin, cineol--28 dollar
Rinofluimucilacetylcystein, tuaminoheptan201 rbl63 dollar
Fluimucil acetylcystein60 rbl20 dollar
Grippferon med loroatadin Interferon alpha-2b human rekombinant, Loratadin----
Cromo sandoz cromoglycic acid--29. UAH
Cromoglin cromoglycic acid----
Tizine Alerji Levocabastine165 rbl--
Allergodil Azelastin hydrochloride230 rbl98 UAH
Allergodil C Azelastine785 rbl--
Lorizan Loratadin--9 dollar
Bactroban mupirocin472 rbl--
Isofra framycetin263 rbl78 UAH
Framinazin framycetin sulfate----
Aqua Maris sjøvann fra Adriaterhavet45 rblUAH 3
Aqua Maris Plus Adriaterhavet220 rbl101 dollar
Aqua Maris Sterkt sjøvann, renset vann160 rbl87 UAH
Delufen homeopatiske potenser av forskjellige stoffer--113 hry
No-salt--8 UAH
Salt natriumklorid1000 gni34 UAH
Humer Monodose sjøvann--10 dollar
Sinuforte cyclamen european1518 rbl223 UAH
Marimer sjøvann84 rbl46 UAH
Humer 150 for barn sjøvann----
Ikke-salt fuktighetsgivende natriumklorid--9 dollar
Nosalen natriumklorid--8 UAH
Rinolux natriumklorid--49 dollar
Septoaqua kalsiumklorid-dihydrat, magnesiumsulfat-heptahydrat, magnesiumkloridheksahydrat, natriumbikarbonat, natriumklorid92 rbl68 hry
Fysiomer sjøvann35 rbl450 UAH
Humer 150 voksne sjøvann--198 UAH
Aquazolin--14 dollar
Aqua spray--50 dollar
Aqua Spray Plus--50 dollar
Aqua Spray Plus D-Panthenol--50 dollar
Nazol Aqua natriumklorid----
Sialor sølvproteinat65 RUB300 UAH
Sialor Aqua sjøvann132 rbl--
Aqua Maris Sens sjøvann, renset vann--131 hry
Aqua Maris Havsalt havsalt270 rbl112 UAH
Aqua Maris Normalt sjøvann, renset vann142 rbl--
Aqua Maris Baby sjøvann, renset vann246 rbl115 UAH
Aqua Maris Oto sjøvann--500 dollar
Aqua Maris Throat Spray Adriaterhavet med naturlige sporstoffer2384 rbl--
Marimer Forte sjøvann84 rbl--
Moreal Plus dexpanthenol184 rbl300 UAH
Otrivin Baby isoton saltløsning116 rbl--
Sialor (Protargol) sølvproteinat181 rbl--
Humer sjøvann1880 rbl--
Fysiomer forte Sjøvann----
Aflubin-Naze Lumbago-eng, kvikksølviodid, Luffa, melkesaft, svart sennep, Euphorbia268 rbl440 UAH
Boromenthol borsyre, mentol--UAH 5
mentol----
Pinosol alfa tokoferol, guayazulene, peppermynte, skotsk furu, tymol, eukalyptus129 rbl20 dollar
Cinnabsin295 rbl42 UAH
Dolphin natriumbikarbonat, havsalt, tørr rosehip ekstrakt, tørr lakrisekstrakt121 rbl--
Evamenol Levomenthol, eukalyptusolje48 rbl72 UAH
Euphorbium Compositum408 rbl81 UAH
Star Nellik, kamfer, kanel, mentol, peppermynte, eukalyptus--7 dollar
Pinovit alpha tocopherol, Peppermint, Mountain furu, thymol, Eucalyptus--23. UAH
Luffel svovel, Histamin, Luffa operculate, Triallis glauca319 rbl--
Eucasept azulene, tokoferolacetat, mynteolje, granolje, tymol, eukalyptusolje114 rbl--
Diaré----

Hvordan finne en billig analog av en dyr medisin ?

For å finne en billig analog til en medisin, et generisk stoff eller et synonym, anbefaler vi først og fremst å ta hensyn til sammensetningen, nemlig de samme aktive ingrediensene og indikasjoner for bruk. Identiske aktive ingredienser i stoffet vil indikere at stoffet er synonymt med stoffet, farmasøytisk ekvivalent eller farmasøytisk alternativ. Man bør imidlertid ikke glemme de inaktive komponentene til lignende medisiner, som kan påvirke sikkerheten og effektiviteten. Ikke glem råd fra leger, selvmedisinering kan skade helsen din, så ta alltid kontakt med legen din før du bruker medisiner.

Nazonex-pris

På nettstedene nedenfor kan du finne priser for Nasonex og spørre om tilgjengelighet på et nærliggende apotek

Nazonex instruksjon

INSTRUKSJON
på bruk av stoffet
NAZONEX

indikasjoner
Allergisk rhinitt (sesongbetont eller flerårig) hos voksne og barn over 12 år. Kronisk bihulebetennelse (forverring, som en del av kompleks terapi).

Kontra
Overfølsomhet, smittsomme sykdommer i neseslimhinnen, nyere kirurgi eller nesetraumer (til sårene leges fullstendig), barn (opp til 12 år). Med forsiktighet. Tuberkulose (aktiv eller latent), sopp-, bakteriell, systemisk virusinfeksjon, Herpes simplex med øyeskade, langtidsbehandling av systemisk GCS, graviditet, amming.

Påføring under graviditet og amming
Etter intranasal administrering av legemidlet i den maksimale terapeutiske dosen, oppdages ikke mometason i blodplasma selv i en minimumskonsentrasjon; Derfor kan effekten av dette på fosteret forventes å være ubetydelig og dens potensielle reproduksjonstoksisitet være veldig lav..
På grunn av det faktum at spesielle, godt kontrollerte studier av medikamentets virkning hos gravide ikke bør utføres, bør Nasonex foreskrives til gravide, mødre, ammende eller kvinner i fertil alder bare hvis den forventede fordelen ved utnevnelsen rettferdiggjør den potensielle risikoen for fosteret og nyfødt..
Nyfødte hvis mødre brukte GCS under graviditet, bør undersøkes nøye for å identifisere mulig binyre hypofunksjon.

spesielle instruksjoner
Ikke bruk i oftalmologi. Under behandlingen er det nødvendig å undersøke neseslimhinnen: hvis det utvikler seg en bakterie- eller soppinfeksjon, bør behandlingen avbrytes. Før du bruker inhalatoren, utføres 6-7 kalibreringsklikk. Etter en pause i behandlingen i 2 uker eller mer, utføres en andre "kalibrering" før bruk. Rist flasken før bruk.

sammensetning
1 dose inneholder mometasonfuroate (som monohydrat) 50 mcg;
hjelpestoffer: spredt cellulose BP 65 cps; glyserol; natriumcitratdihydrat; sitronsyremonohydrat; polysorbat 80; benzalkoniumklorid; fenyletylalkohol; renset vann

Administrasjonsmåte og dosering
For voksne og barn over 12 år er den profylaktiske og terapeutiske dosen 2 inhalasjoner på 50 mcg i hver nesegang, en gang om dagen; daglig dose - 200 mcg. Om nødvendig kan dosen økes til 4 inhalasjoner i hver nesepassasje; daglig dose - 400 mcg. Etter at symptomene på sykdommen forsvinner, anbefales en dosereduksjon. Vedlikeholdsdose - 50 mcg i hver nesegang; daglig dose - 100 mcg. Ved behandling av bihulebetennelse - 2 inhalasjoner (100 μg) i hver nesegang 2 ganger om dagen. Barn fra 3 til 12 år - 1 inhalasjon (50 mcg) i hver nesegang per dag. Etter den første "kalibrering" -perioden, i løpet av de første 6-7 trykk på sprøyteknappen, etableres en stereotype medikamentavgivelse, hvor det med hvert trykk på knappen sendes ut 50 ug mometason-suspensjon. For voksne og barn over 12 år er den profylaktiske og terapeutiske dosen 2 inhalasjoner på 50 mcg i hver nesegang, en gang om dagen; daglig dose - 200 mcg. Om nødvendig kan dosen økes til 4 inhalasjoner i hver nesepassasje; daglig dose - 400 mcg. Etter at symptomene på sykdommen forsvinner, anbefales en dosereduksjon. Vedlikeholdsdose - 50 mcg i hver nesegang; daglig dose - 100 mcg. Ved behandling av bihulebetennelse - 2 inhalasjoner (100 μg) i hver nesegang 2 ganger om dagen. Barn fra 3 til 12 år - 1 inhalasjon (50 mcg) i hver nesegang per dag. Etter den første "kalibrering" -perioden, under de første 6-7 trykk på forstøverknappen, etableres en stereotype medikamentavgivelse, hvor det med hvert trykk på knappen sendes ut 50 μg mometason-suspensjon..

Bivirkninger
Ved behandling av sesongbasert eller flerårig allergisk rhinitt.

  • neseblødninger (åpenbar eller utflod av blodfarget slim eller blodpropp)
  • faryngitt,
  • brennende følelse i nesen,
  • irritasjon i neseslimhinnen.

Neseblødninger, som regel, stoppet på egen hånd, var ikke alvorlige; de forekom med en hyppighet som var litt høyere enn ved bruk av placebo (5%), men lik eller mindre enn ved bruk av andre kortikosteroider til intranasal bruk, som ble brukt som aktiv kontroll (hos noen av dem var forekomsten av neseblødninger opp til 15% ). Forekomsten av alle andre bivirkninger var sammenlignbar med forekomsten med placebo.

  • neseblod,
  • hodepine,
  • følelse av irritasjon i nesen,
  • nysing.

Forekomsten av disse bivirkningene hos barn var sammenlignbar med forekomsten med placebo.
Ved behandling av forverring av bihulebetennelse (når du bruker Nasonex spray som et hjelpestoff).

Hos voksne og ungdommer:

  • hodepine,
  • faryngitt,
  • brennende følelse i nesen,
  • irritasjon i neseslimhinnen.

Neseblødninger var moderat uttalt, deres forekomst med Nasonex var også sammenlignbar med forekomsten av neseblødninger med placebo (henholdsvis 5% mot 4%).
Svært sjelden, med intranasal bruk av kortikosteroider, har det vært tilfeller av perforering av neseseptum eller økt intraokulært trykk.

Narkotikahandel
Kombinasjonsbehandlingen med loratadin tolereres godt av pasienter. Interaksjonsstudier med andre medisiner er ikke utført.

Overdose
Symptomer: ved langvarig bruk av kortikosteroider i høye doser, samt samtidig bruk av flere kortikosteroider, er hemming av funksjonen til hypothalamus-hypofyse-binyresystem mulig.
Behandling: på grunn av lav (mindre enn 0,1%) systemisk biotilgjengelighet, er det lite sannsynlig at det ved tilfeldig eller forsettlig overdose vil være nødvendig å gjøre andre tiltak enn å overvåke pasienten og deretter fortsette behandlingen i anbefalt dose.

Lagringsforhold
Ved en temperatur på 2-25 ° C. (ikke frys)

Holdbarhet
3 år.

Betingelser for dispensasjon fra apotek
Dispensert etter resept